Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXVII Niedziela Zwykła 2017-10-08

W całym kraju obchodzimy dziś Dzień Papieski – dziękujemy Bogu za świadectwo życia św. Jana Pawła II. Członkowie Caritasu zbierają ofiary do puszek przeznaczone na stypendia dla dzieci i młodzieży.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.

Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych – w niedziele o godz. 15.00 a w dni powszednie o godz. 17.30.

W piątek 13 października wypada kolejna rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej połączonej z procesją fatimską o godz. 17.30. W nabożeństwie obowiązkowo uczestniczą uczniowie klas drugich gimnazjum oraz klasy siódmej, w ramach ich przygotowania się do przyjęcia bierzmowania.

W sobotę 14 października wypada Dzień Nauczyciela. Podczas różańca będziemy modlić się o błogosławieństwo Boże dla nauczycieli w ich niełatwej a tak ważnej pracy.

Na ołtarzach bocznych znajdują się karty wspominkowe. Prosimy o wyraźne wpisywanie nazwisk i imion swoich zmarłych oraz podanie godziny Mszy św. przed którą mają być odmawiane Wypominki ( 6.00, 7.30 lub 10.30).

Po raz kolejny organizowana jest zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego lub elektronicznego (np. pralki, lodówki, komputery). Sprzęt ten należy dostarczyć na parking koło kościoła w piątek w godz. 7.00 – 14.00. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala w Anyama na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

We wtorek 18 października o godz. 19.00 w sali na plebanii odbędzie się Spotkanie Komitetu Jubileuszu 750-lecia Parafii św. Wawrzyńca. Prosimy o przygotowanie przemyśleń na tematy o których rozmawialiśmy podczas przedwakacyjnego Spotkania Komitetu.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką.

Minął termin zgłaszania kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Parafianie zgłosili 9 kandydatów. Są to:

Fiut Agnieszka, ur. 28.09.1989, zam. ul. Elektrodowa 4

Izworski Dariusz, ur. 15.06.1990, zam. ul. Węgierska 283

Kądziołka Tomasz, ur.16.09.1972, zam. ul. Towarowa 40

Kowalczyk Andrzej, ur. 13.02.1959, zam. Łazy Biegonickie 158

Rzońca Krzysztof, ur. 01.04.1999, zam. ul. Elektrodowa 12

Rzęsikowska Elżbieta, ur. 04.11.1956, zam., ul. Siewna 6

Rzęsikowski Krzysztof, ur. 01.12.1955, zam. ul. Siewna 6

Skalski Grzegorz, ur. 28.09.1969, zam. Łazy Biegonickie 90

Wolak Konrad, ur. 09.03.1994, zam. ul. Biegonicka 5

W najbliższą niedzielę na ołtarzach bocznych w kościele będą leżały kartki z danymi kandydatów oraz długopisy. Osoba pełnoletnia pragnąca wziąć udział w głosowaniu podchodzi przed lub po Mszy św. do ołtarza, pobiera jedną kartkę oraz zaznacza krzyżykami nazwiska dwóch wybranych przez siebie osób. Następnie kartkę tę kładzie na tacę leżącą na ołtarzu. Po ostatniej Mszy św. głosy zostaną komisyjnie zliczone. Wynik głosowania oraz skład nowej parafialnej Rady Duszpasterskiej zostaną podane do wiadomości w następną niedzielę tj. 22 października.

Proszono nas o Ogłoszenia:

Urząd Miasta, Miejski Ośrodek Kultury, Klub Inteligencji Katolickiej oraz Parafia św. Wawrzyńca w Nowym Sączu zapraszają na Koncert Papieski. W ramach Koncertu zaprezentowana zostanie Msza Polska według ks. Jana Twardowskiego. Koncert odbędzie się w kościele św. Wawrzyńca w najbliższą niedzielę o godz. 16.30. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie.

Wydział Duszpasterstwa Trzeźwości przy Kurii Diecezjalnej w Tarnowie oferuje swoją pomoc osobom uzależnionym oraz ich rodzinom. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie.