Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXV Niedziela Zwykła 2022-09-18

XXV Niedziela Zwykła 2022-09-18

W naszej wspólnocie parafialnej gościmy dzisiaj ks. Krzysztofa Mirka – proboszcza Parafii w Chojniku. Wygłosi on do nas Słowo Boże a po Mszach św. przed kościołem będzie zbierał ofiary na budowany przez parafian w Chojniku kościół. Prosimy, w miarę możliwości, o ofiarność.

W poniedziałek po Mszy św. wieczornej odprawimy Nowennę do św. Wawrzyńca.

We wtorek w liturgii wypada Święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

We środę o godz. 17.30 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Biegonickiej.

Również we środę o godz. 19.00 w Sali na plebanii odbędzie się zbiórka ministrantów i lektorów.

Młodzież pragnącą uczestniczyć w spotkaniach powstającej przy parafii grupy młodzieżowej zapraszamy na pierwsze spotkanie. Odbędzie się ono w Sali na plebanii w najbliższy piątek o godz. 19.30. W grupie młodzieżowej może uczestniczyć młodzież od ósmej klasy wzwyż.

Przypominamy młodzieży z klasy ósmej o złożeniu Deklaracji wyrażającej pragnienie przystąpienia w tym roku szkolnym do sakramentu bierzmowania najpóźniej do najbliższej niedzieli.

Zachęcamy do zgłaszania kandydatów do nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Można to uczynić wypełniając kartkę leżącą na ołtarzu Matki Bożej Biegonickiej i przekazując ją ks. proboszczowi do najbliższej niedzieli włącznie. Podejdźmy do tej ważnej sprawy odpowiedzialnie.

W najbliższą niedzielę Msza św. popołudniowa wyjątkowo zostanie odprawiona o godz. 14.00. Po tej Mszy św. na terenie przy plebanii odbędzie się Festyn Rodzinny. Festyn jest organizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego 2022 przez Zarząd Osiedla Biegonice. W ramach Festynu przewidziane jest wiele atrakcji: występy muzyczne, gry i zabawy dla dzieci. Będzie stoisko z kiełbaskami z grila. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

U ministrantów można nabyć prasę katolicką. Do „Gościa Niedzielnego” jest dołączona bezpłatnie płyta CD z tekstem kolejnych ksiąg Pisma Świętego. Dzieci i młodzież, która otrzymuje od parafii prenumeratę czasopism religijnych prosimy o ich odbiór w zakrystii. U ministrantów można także nabyć „Kalendarze rolnicze” (w cenie 28 zł) oraz kalendarze ścienne (w cenie 8 zł).

Proszono nas o ogłoszenie

Kino „Sokół” w Nowym Sączu zaprasza na kolejny film z serii: „Rekolekcje filmowe”. W najbliższą sobotę o godz. 16.00 można zobaczyć film dokumentalny „Droga Krzyżowa Janosa Esterhazyego”. Bohaterem filmu jest uwięziony przez NKWD i zmarły w czeskim więzieniu z matki Polak, z ojca Węgier, z miejsca urodzenia Słowak, Sługa Boży o którego beatyfikację modlą się te 4 narody.