Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXIV Niedziela Zwykła 2022-09-11

XXIV Niedziela Zwykła 2022-09-11

W naszej parafii przeżywamy dzisiaj Niedzielę Inwestycyjną. „Bóg zapłać” za ofiary na cele parafialne złożone na tacę lub na konto parafii.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych. Również dzisiaj zapraszamy na Mszę św. przy krzyżu na Winnej Górze o godz. 15.30. Z tego powodu nie będzie dziś Mszy św. popołudniowej w kościele.

Jutro po Mszy św. wieczornej odprawimy Nowennę do patrona naszej parafii św. Wawrzyńca. Serdecznie zapraszamy.

We środę wypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zamiast na Nowennę do Matki Bożej o godz. 17.30 wyjątkowo zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Zachęcamy też do ozdobienia kwiatami przydrożnych krzyży.

Wszystkich chłopców, pragnących zostać ministrantami zapraszamy na pierwsze spotkanie na plebanii we wtorek o godz. 16.30. Ministrantem można zostać po przyjęciu I Komunii św.

Wznawiamy w parafii działalność Stowarzyszenia Dzieci Maryi. Wszystkie dziewczęta, zarówno należące niegdyś do Stowarzyszenia jak i nie, pragnące się spotykać w „Grupie Maryjnej” serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie we czwartek o godz. 16.30.

Przypominamy uczniom klasy ósmej, aby pobrali w zakrystii deklaracje wyrażające ich pragnienie przystąpienia w tym roku do sakramentu bierzmowania. Wypełnione deklaracje należy złożyć w zakrystii najpóźniej do niedzieli 25 września. Niezłożenie deklaracji jest równoznaczne z rezygnacją z przystąpienia do bierzmowania.

Decyzją biskupa tarnowskiego nasza parafia została jedną z parafii patronackich Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Chojniku. Parafia ta rozpoczęła budowę kościoła. W najbliższą niedzielę przybędzie do nas ks. Proboszcz z Parafii Chojnik. Podczas wszystkich Mszy św. wygłosi kazania a po Mszach będzie zbierał pod kościołem ofiary do puszek na budujący się kościół. Kto może – prosimy o wsparcie tego dzieła. Ks. Proboszcz z Chojnika będzie odwiedzał naszą parafię raz w roku przez kilka najbliższych lat.

W najbliższym czasie upływa pięcioletnia kadencja członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Decyzją Biskupa Andrzeja Jeża w październiku w każdej parafii zostaną przeprowadzone wybory do nowych rad duszpasterskich. Członkiem Parafialnej Rady Duszpasterskiej może zostać pełnoletni katolik, mieszkający na terenie danej parafii, starający się żyć zgodnie z nauką Kościoła i pragnący współpracować z ks. proboszczem dla dobra całej wspólnoty parafialnej. Bardzo prosimy o zgłaszanie kandydatów do nowej rady w naszej parafii. Można to uczynić na specjalnych kartkach znajdujących się na ołtarzu Matki Bożej. Na kartce należy wpisać imię i nazwisko kandydata, ulicę lub dzielnicę w której on mieszka oraz nazwisko osoby zgłaszającej. Kartki z nazwiskami kandydatów można składać na ręce ks. proboszcza w ciągu najbliższych dwóch tygodni tj. do niedzieli 25 września włącznie. Zachęcamy do zgłaszania kandydatów, którzy będą nas godnie reprezentować w Radzie Duszpasterskiej oraz, we współpracy z ks. proboszczem, będą starać się rozwijać życie religijne w naszej parafii.

U ministrantów można nabyć bieżące numery prasy katolickiej.

W najbliższy wtorek w TVP1 o godz. 21.40 w Ekspresie Reporterów zostanie wyświetlony film o sytuacji panującej obecnie w Odessie (Ukraina) a zwłaszcza o pracy posługujących tam Sióstr Szarytek (m.in. pochodzącej z naszej parafii Siostry Marty Szkarłat). Gorąco zachęcamy do obejrzenia tego filmu…