Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXV Niedziela Zwykła 2017-09-24

Dzisiaj w naszej diecezji przeżywamy tzw. „Niedzielę Synodalną”. Modlimy się o duchowe owoce zbliżającego się V Synodu Diecezji Tarnowskiej.

Jak zapowiadaliśmy wolontariusze z naszej parafii zbierają dziś pod kościołem podpisy pod projektem ustawy „Stop aborcji”. Ustawa ta broni prawa do życia dzieci nienarodzonych u których istnieje możliwość wystąpienia jakiejś wady wrodzonej. Bardzo prosimy wszystkich pełnoletnich parafian o złożenie swojego podpisu. Potrzebny jest dowód osobisty.

Jutro po Mszy św. wieczornej odmówimy modlitwy do patrona naszej parafii – św. Wawrzyńca.

Nowenna do Matki Bożej Biegonickiej odprawiona zostanie we środę o godz. 17.30.

W piątek wypada Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Na Mszę św. wieczorną oraz spotkanie na plebanii zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klasy trzeciej gimnazjum. Prosimy o przyniesienie na spotkanie wypełnionych Deklaracji o pragnieniu przyjęcia w tym roku bierzmowania.

Zapraszamy na pierwsze nabożeństwo różańcowe w niedzielę o godz. 15.00. Nabożeństwa różańcowe odprawiane będą w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedziele o godz. 15.00. Nie żałujmy czasu i trudu, by wziąć udział we wspólnym różańcu. Codziennie po różańcu dzieci otrzymają specjalne obrazki a na zakończenie najpilniejsze z nich otrzymają pamiątki. W dniu, w którym nie możemy być w kościele starajmy się odmówić różaniec w naszym domu.

Członkinie Róży im. Matki Bożej Różańcowej prosimy o prowadzenie w październiku Godzinek.

W przyszłą niedzielę, jak co roku, będą rozprowadzane „Chlebki miłosierdzia”. Można je otrzymać składając ofiarę nie mniejszą niż 5 zł. Środki uzyskane przy tej okazji będą przeznaczone na dożywianie dzieci z niezamożnych rodzin. Członków Caritasu prosimy o zorganizowanie zbiórki.

U ministrantów można nabyć prasę katolicką. Ministranci rozprowadzają także „Kalendarze rolnicze” w cenie 21 zł oraz kalendarze ścienne w cenie 4 zł.

Proszono nas o Ogłoszenie

Od najbliższej niedzieli rozpoczyna kolejny rok swojej działalności Radiowo-Internetowe Studium Biblijne. Audycje Studium Biblijnego będą emitowane na falach Diecezjalnego Radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz w każdą niedzielę o godz. 14.30 i powtarzane w poniedziałki o godz. 20.00. Pliki dźwiękowe z wykładami będą także zamieszczane na stronie internetowej tarnowskiego „Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy do skorzystania z tej okazji do lepszego poznania Pisma św.

W najbliższą sobotę o godz. 8.45 w Starym Sączu rozpocznie się Kurs Lektorski. Mogą w nim wziąć udział ministranci z klasy siódmej szkoły podstawowej oraz klas gimnazjalnych. Kurs będzie odbywał się przez 6 sobót w godz. 9.00 – 11.30. Chętni mogą się zgłaszać do ks. katechety do środy włącznie.

 

W ramach XXXI Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej Klub Inteligencji Katolickiej w Nowym Sączu zaprasza na :

1.wykład ks. prof. Ireneusza Skubisia „Koncepcja idei Ruchu Europa Christi”  w poniedziałek 25 września o godz. 17.00 w kinie Sokół (Sala Sichrawy

2.Spotkanie autorskie z Pawłem Zuchniewiczem pt. „Siostra naszego Boga – kobieta, która zafascynowała Karola Wojtyłę” w sobotę 30 września o godz. 16.00 w Sądeckiej Bibliotece Publicznej .