Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXIV Niedziela Zwykła 2017-09-17

Przeżywamy dziś Dzień Środków Społecznego Przekazu. Odpowiedzmy sobie na pytanie: jak korzystamy z prasy, radia, telewizji i Internetu? Czy korzystanie ze środków przekazu czyni mnie mądrzejszym, lepszym i bliższym Bogu? Czy staram się przynajmniej raz w miesiącu kupić jakąś religijną gazetę i pogłębić przez to znajomość prawd wiary u siebie i u swoich dzieci?

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.

Zapraszamy na Mszę św. odprawianą przy krzyżu na Winnej Górze dzisiaj o godz. 15.30. W związku z tym nie będzie dziś w kościele po południu żadnych nabożeństw.

„Bóg zapłać” za ofiary złożone do puszek przeznaczone na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

W poniedziałek wypada Święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski a w czwartek Święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Msze św. będą sprawowane jak w dni powszednie.

Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej we środę o godz. 17.30.

W sobotę o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie dla dziewcząt ze Stowarzyszenia Dzieci Maryi. W spotkaniu weźmie udział siostra ze Zgromadzenia Sióstr Szarytek z Piwnicznej, która zgodziła się w tym roku prowadzić te spotkania. Bardzo proszę, by w sobotnim organizacyjnym spotkaniu wzięły udział wszystkie dziewczęta ze Stowarzyszenia oraz, w miarę możliwości, ich rodzice.

W niedzielę o godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza św. o błog. Boże w nowym roku dla dzieci z Przedszkola im. Ojca Pio, ich rodziców i wychowawców. Zapraszamy do udziału w tej Mszy św. zwłaszcza dzieci z naszej parafii.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę religijną a w zakrystii obrazy Matki Bożej Biegonickiej. Na stoliku wewnątrz kościoła znajdują się archiwalne egzemplarze czasopism oraz płyty z filmami i piosenkami religijnymi. Można je pobrać bezpłatnie.

Przypominamy, że do końca września na kartkach pobranych z ołtarza bocznego można zgłaszać kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Kartki można przekazać ks. proboszczowi lub złożyć w niedzielę do koszyka leżącego na ołtarzu Matki Bożej.

W Polsce rozpoczęła się akcja zbierania podpisów pod obywatelskim projektem „Zatrzymaj aborcję”. Projekt ten zakazuje zabijania dzieci nienarodzonych w sytuacji gdy są one chore. Nie przewiduje natomiast karania kobiet za dokonanie aborcji. Projekt cieszy się poparciem Episkopatu Polski. W najbliższą niedzielę po Mszach św. przed naszym kościołem wolontariusze zbierać będą podpisy osób, którym nie jest obojętny los dzieci zagrożonych śmiercią w łonach matek. Mamy nadzieję, że zechcemy w ten sposób pomóc chorym dzieciom, aby miały szansę się narodzić. Warto przypomnieć, że w tym roku weszły w życie przepisy na mocy których rodzice nowonarodzonych niepełnosprawnych dzieci otrzymywać będą dodatkową pomoc ze strony państwa. Więcej informacji na ten temat znajdziemy w dzisiejszym „Gościu Niedzielnym”. Prosimy o wzięcie ze sobą do kościoła dowodów osobistych.

Proszono nas o Ogłoszenie:

Parafia pw. Ducha św. w Nowym Sączu zaprasza małżonków pragnących umocnić swoją wiarę a zarazem wzajemną miłość do wzięcia udziału w Kursie Alfa dla Małżeństw. Kurs Alfa to nowoczesna, ciesząca się coraz większą popularnością forma spotkań małżeńskich oparta o wskazania wiary i najnowsze osiągnięcia psychologii. W spotkaniach tych brały już udział osoby z naszej parafii. Zgłoszenia przyjmowane są pod nr telefonu: 18 442 91 17.