Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXVI Niedziela Zwykła 2017-10-01

W naszej wspólnocie parafialnej serdecznie witamy wolontariuszy, którzy razem z nami się modlą i dają świadectwo o swojej posłudze misyjnej. Po Mszy św. będą oni rozprowadzać przed kościołem pamiątki z krajów misyjnych.

Jak słyszeliśmy w Komunikacie Księdza Biskupa członkowie Caritasu zbierają dzisiaj ofiary do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi mieszkańców Meksyku. Na ten cel zostaną także przeznaczone ofiary złożone przy nabywaniu „Chlebków Miłosierdzia” .

Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej – w niedziele o godz. 15.00 a w dni powszednie o godz. 17.30. Nie żałujmy czasu i trudu, by wraz z dziećmi wziąć udział we wspólnym różańcu.

Dzieci z klasy trzeciej szkoły podstawowej zapraszamy we środę o godz. 17.20. Zostaną wtedy poświęcone różańce, które otrzymają rodzice tych dzieci. Następnie rodzice wręczą różańce swoim dzieciom a potem razem z nimi wezmą udział we wspólnej modlitwie.

W tym tygodniu wypada I czwartek i I piątek miesiąca. Ministrantów i lektorów zapraszamy, w miejsce zbiórki, na czwartkowy różaniec. Podczas różańca modlić się będziemy o powołania kapłańskie i zakonne. W I piątek Msza św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa będzie sprawowana o godz. 6.00 i 18.00. Chorych z posługą kapłańską odwiedzimy w piątek od godz. 8.00. Prosimy o ich wcześniejsze zgłoszenie. Zachęcamy do spowiedzi św. codziennie w trakcie nabożeństw a dodatkowo w piątek od godz. 17.00.

W najbliższą, pierwszą sobotę października naszą wspólną modlitwę różańcową o godz. 17.30 odmówimy w łączności ze wszystkimi Polakami – uczestnikami akcji Różaniec do granic. Następnie zostanie odprawiona Msza św. z rozważaniem o tematyce maryjnej. Na zakończenie, jak co miesiąc, przewidziane jest indywidualne błogosławieństwo kapłana.

W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych. Również w przyszłą niedzielę w całym kraju obchodzić będziemy Dzień Papieski. Będziemy wspominać duchowe dziedzictwo św. Jana Pawła II. Członkowie Caritasu zbiorą ofiary do puszek przeznaczone na stypendia dla niezamożnej młodzieży.

Zbliża się miesiąc listopad – czas naszej szczególnej modlitewnej pamięci o bliskich zmarłych. Na ołtarzach Matki Bożej oraz Miłosierdzia Bożego znajdują się karty wspominkowe. Wypominki można składać w zakrystii – proszę o wyraźne wpisywanie nazwisk i imion swoich zmarłych. Wypominki listopadowe odmawiane są w kolejności zgłoszenia. Natomiast wpisując imiona i nazwiska na Wypominki roczne proszę podać godzinę Mszy św. przed którą mają one być odmawiane (6.00, 7.30 lub 10.30). Przypominam, że na kartki z wypominkami rocznymi wpisujemy imiona i nazwiska najbliższych krewnych oraz osób zmarłych w ostatnim czasie. Więcej osób można wpisać na wypominki listopadowe.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką oraz Kalendarze Rolnicze. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy obszerny artykuł o naszej parafii oraz zdjęcia z rekonstrukcji historycznej przy plebanii.