Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XVIII Niedziela Zwykła 2018-08-05

Dobiegły końca prace nad odnowieniem prezbiterium w naszym kościele. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy poprzez swoje ofiary  przyczynili się do tego, że kościół wygląda teraz tak pięknie.

Dzisiaj przed godz. 9.00 w naszej parafii gościć będziemy pielgrzymów ze Słowacji udających się na Jasną Górę. Powitajmy ich z starochrześcijańską gościnnością.

Zapraszamy na Nieszpory dzisiaj o godz. 15.00.

Jutro wypada Święto Przemienienia Pańskiego a we czwartek Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża – patronki Europy.

Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Biegonickiej we środę o godz. 18.30. 

W najbliższy piątek nasza parafia przeżywać będzie swoją doroczną Uroczystość Odpustową ku czci św. Wawrzyńca. Msze św. odprawione będą w tym dniu o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 11.00 (uwaga: zmiana godziny) i 19.00. Kazania na Mszach św. porannych głosił będzie prepozyt Kapituły Kolegiackiej św. Wawrzyńca w Wojniczu ks. dr Jan Gębarowski. Sumie Odpustowej o godz. 11.00 przewodniczył będzie bp. Leszek Leszkiewicz. Przed tą Mszą św. nastąpi wprowadzenie do kościoła jedynych w naszej diecezji relikwii św. Wawrzyńca, które będzie można po nabożeństwie ucałować. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia. Proszę o zabranie na procesję feretronu i chorągwi. To święto całej parafii – starajmy się w nim wszyscy jak najliczniej i jak najgodniej uczestniczyć. Msza św. Odpustowa o godz. 11.00 będzie transmitowana w Internecie. Warto ułatwić chorym i nieobecnym podtrzymanie w ten sposób więzi z parafią.

Zachęcamy do zainteresowania się stoiskiem parafialnym znajdującym u wejścia do kościoła. Członkowie Caritasu będą tam rozprowadzać wiele ciekawych wydawnictw oraz przedmiotów religijnych. Specjalnie na odpust przygotowaliśmy oprawione w ramki i gotowe do powieszenia w domu obrazy św.  Wawrzyńca oraz Matki Bożej Biegonickiej . Byłoby pięknie, gdybyśmy te obrazy ten mieli w swoich domach i przed nimi wspólnie się modlili. Na stoisku będzie można nabyć także m.in. książeczki o patronie naszej parafii św. Wawrzyńcu. Wszystkie wydawnictwa dostępne są w przystępnej cenie – pragniemy, by znalazły się one w jak największej ilości domów przypominając nam o zbliżającym się Jubileuszu naszej parafii.

Przyszła, druga niedziela lipca przeżywana będzie w naszej parafii jako Niedziela Inwestycyjna. Prosimy w miarę możności o hojniejsze ofiary na prace wykonywane  w parafii –  zwłaszcza malowanie kościoła.

Również w najbliższą niedzielę, po Mszy św. o godz. 7.30, odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.

U ministrantów możemy nabyć prasę katolicką.

Już niedługo wyrusza Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Organizujemy bezpłatny przejazd pielgrzymów zgłoszonych w naszej parafii do Tarnowa oraz ich powrót z Częstochowy. Wyjazd autobusu do Tarnowa z parkingu koło kościoła nastąpi w piątek 17 sierpnia o godz. 4.00 rano. Tradycyjnie pojedziemy także po pielgrzymów w dniu 25 sierpnia. Chętni do wyjazdu na Jasną Górę na wejście pielgrzymki mogą zgłaszać się w kancelarii lub zakrystii. Koszt przejazdu – 35 zł. Ilość miejsc jest ograniczona.

Proszono nas o Ogłoszenie:

Organizatorzy Festiwalu Filmowego MUNDI zapraszają całe rodziny na plenerowe pokazy filmów przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu. W sobotę 11 sierpnia – „Tam, gdzie mieszka Bóg” – film z udziałem papieża Franciszka, w niedzielę 12 sierpnia – wspaniały film dla dzieci „Marcelino, chleb i wino” a w poniedziałek 13 sierpnia – „Dwie korony” – najnowszy film o św. Maksymilianie Kolbe. Wszystkie filmy będą wyświetlane o godz. 19.00.