Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XVII Niedziela Zwykła 2018-07-29

We środę 1 sierpnia wypada kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy o tym ważnym dla Polaków wydarzeniu w naszej modlitwie. Również we środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej o godz. 18.30.

W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, I piątek i I sobotę sierpnia.  W I czwartek o godz. 18.30 zapraszamy na nabożeństwo o powołania kapłańskie i zakonne. O poprowadzenie adoracji prosimy członków Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

Zachęcamy do spowiedzi św. codziennie w czasie wieczornych nabożeństw, dzieci we czwartek od godz. 18.30 a dorosłych w piątek od godz. 18.00. W I piątek od godz. 8.00 udamy się z posługą kapłańską do chorych. Prosimy o ich zgłoszenie.

W niedzielę 5 sierpnia przez naszą parafię będzie przechodzić Piesza Pielgrzymka Słowaków na Jasną Górę. Zwracamy się z prośbą, jak co roku, o przygotowanie placków  i kanapek na godz. 8.45, a panie z Caritasu o pomoc. W tym roku przyjmiemy pielgrzymów w budynku parafialnym przy plebanii. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby przy okazji obejrzeć odnowiony budynek. 

Zbiórka ministrantów i lektorów odbędzie się w sobotę o godz. 9.00. Prosimy o niezawodne przybycie w związku z przygotowaniami do Odpustu Parafialnego.

Z racji I soboty o godz. 18.30 odmówimy wspólnie różaniec. Podczas Mszy św. wygłoszone będzie rozważanie o treści maryjnej.

Członkinie Róży im. św. Barbary prosimy o prowadzenie śpiewu Godzinek  w miesiącu sierpniu.

U ministrantów można nabyć prasę katolicką.

Proszono nas o Ogłoszenia:

Spotkanie pielgrzymów Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej na Jasną Górę (grupa 23) odbędzie się w sobotę 11 sierpnia o godz. 15.00 w Barcicach. Tam będzie jeszcze możliwość zapisania się na pielgrzymkę.

Dzisiaj w Parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu rozpoczyna się tygodniowy Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Program  jest zamieszczony w gablocie.