Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XIX Niedziela Zwykła 2018-08-12

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do upiększenia naszego Odpustu – panu organiście, członkom chóru i orkiestry parafialnej, służbie ołtarza, osobom niosącym sztandary i figury oraz dbającym o czystość kościoła. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych a o godz. 15.00 – Nieszpory.

Dzisiejsza niedziela jest przezywana w naszej parafii jako Niedziela Inwestycyjna. „Bóg zapłać” za wszystkie z serca płynące ofiary.

Jutro 13 sierpnia zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Msza św. z kazaniem zostanie odprawiona o godz. 19.00 po czym wyruszymy w procesji  różańcowej z figurą Matki Bożej Niepokalanej dookoła kościoła.

We środę przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP, święto obowiązkowe. Msze św. odprawione będą jak w każdą niedzielę. Poświęcenie ziół i wieńców żniwnych nastąpi podczas Mszy św. o godz. 10.30. „Bóg zapłać” osobom, które podtrzymują tradycję i wykonują piękne wieńce żniwne. W ten dzień wypada także nasze święto narodowe. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszej Ojczyzny. 

Wyjazd pielgrzymów zgłoszonych w naszej parafii do Tarnowa nastąpi   z parkingu koło kościoła w piątek 17 sierpnia o godz. 4.00 rano.

Jest jeszcze kilka wolnych miejsc w autobusie jadącym na wejście pielgrzymki na Jasną Górę w dniu 25 sierpnia.  Koszt przejazdu wynosi 35 zł.  Chętni mogą zgłaszać się w kancelarii lub zakrystii.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką. 

W związku z planami dalszych prac w kościele i potrzebą zdobycia na nie dodatkowych środków finansowych nasza parafia informuje, że posiada do sprzedania działkę budowlaną wielkości ok. 12 arów położoną na ul. Słowackiej. Chętni proszeni są o kontakt z ks. proboszczem.