Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XV Niedziela Zwykła 2022-07-10

XV Niedziela Zwykła 2022-07-10

Dzisiaj o godz. 16.00 w kaplicy cmentarnej zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich zmarłych parafian oraz poświęcenie nowej części cmentarza. Z tej racji nie będzie dziś Nieszporów oraz Mszy św. w kościele o godz. 15.30.

Również dzisiaj przeżywamy w naszej wspólnocie parafialnej Niedzielę Inwestycyjną. „Bóg zapłać” za ofiary na prace parafialne.

Jutro obchodzić będziemy Święto św. Benedykta Opata, patrona Europy.

Czcicieli Matki Bożej zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Biegonickiej we środę o godz. 18.30.

W piątek 15 lipca w starosądeckim klasztorze Sióstr Klarysek rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością św. Kingi – jest to dzień pielgrzymowania mieszkańców Biegonic. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w piątkowej Mszy św. w klasztorze o godz. 18.00 po której nasza parafia otrzyma relikwie św. Kingi. Warto pamiętać, że Parafia w Biegonicach swoje powstanie w 1269r zawdzięcza właśnie św. Kindze, która także ufundowała dwa pierwsze biegonickie kościoła. Tym bardziej winniśmy jej wdzięczność i cześć. UWAGA – w piątek wieczorem wyjątkowo nie będzie Mszy św. w naszym parafialnym kościele. Szczegółowy Program Odpustu jest zamieszczony w gablocie.

W sobotę, tak jak we wszystkie soboty lipca i sierpnia, zapraszamy do zwiedzenia wieży kościelnej i znajdującej się tam wystawy. Wystawę można zwiedzać w godz. 10.00 – 12.00 oraz 16.00 – 18.00.

Składka na tacę w najbliższą niedzielę przeznaczona jest na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

U ministrantów można nabyć prasę katolicką. Do „Gościa Niedzielnego” jest dołączona bezpłatnie płyta CD z kolejnymi księgami Pisma św. Warto w okresie wakacyjnym znaleźć więcej czasu na lepsze poznawanie prawd wiary.