XVI Niedziela Zwykła 2022-07-17

W ubiegły piątek po Mszy św. w klasztorze Sióstr Klarysek w Starym Sączu otrzymaliśmy relikwie św. Kingi – patronki Ziemi Sądeckiej oraz fundatorki naszej parafii. Trwa przygotowywanie specjalnego, ozdobnego Relikwiarza. Relikwie św. Kingi zostaną uroczyście wprowadzone do naszego kościoła podczas Mszy św. odpustowej 10 sierpnia. Następnie zostaną one umieszczone w prezbiterium.

Zapraszamy na Nieszpory dzisiaj o godz. 15.00.

Ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczone są na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. „Bóg zapłać” za ofiary na ten ważny cel.

Jutro po Mszy św. wieczornej odmówimy modlitwy Nowenny do św. Wawrzyńca – patrona naszej parafii.

Czcicieli Matki Bożej zapraszamy we środę na Nowennę do Matki Bożej Biegonickiej o godz. 18.30.

W liturgii Kościoła obchodzimy w tym tygodniu: we środę – Uroczystość św. Małgorzaty (patronki Nowego Sącza), w piątek – Święto św. Marii Magdaleny, w sobotę – Święto św. Brygidy (patronki Europy). Porządek Mszy św. w te dni jak w dni powszednie.

W sobotę w godz. 10.00 – 12.00 oraz 16.00 – 18.00 istnieje możliwość zwiedzenia wieży naszego kościoła i znajdującej się tam Wystawy. Serdecznie zapraszamy.

W przyszły poniedziałek 25 lipca wypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Z tej okazji w najbliższą niedzielę po każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie pojazdów. Chętni będą mogli wtedy nabyć breloczki samochodowe ze św. Krzysztofem składając dobrowolną ofiarę.

Zachęcamy do wzięcia udziału w 40 Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej na Jasną Górę. Zapisy w parafii, a w sierpniu u przewodnika grupy w Barcicach. Koszt uczestnictwa wynosi 150 zł od osoby, dzieci do klasy VIII – 70 zł. Więcej informacji: www.pielgrzymkatarnowska.pl

U ministrantów możemy nabyć bieżącą prasę katolicką.