Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

X Niedziela Zwykła 2023-06-11

X Niedziela Zwykła 2023-06-11

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Uroczystości Bożego Ciała – osobom, które przygotowywały ołtarze oraz niosły sztandary, liturgicznej służbie ołtarza, dziewczętom, dzieciom sypiącym kwiatki i dzwoniącym dzwonkami, strażakom. Niech Chrystus obficie obdarzy Was swoją łaską. „Bóg zapłać” mieszkańcom Gaju oraz Janikówki za ofiary złożone na remont organów. W ich intencji w stosownym czasie zostaną odprawione Msze św.

Zapraszamy do uczestnictwa w procesji eucharystycznej wokół kościoła dzisiaj o godz. 15.00 a w dni powszednie, aż do piątku włącznie o godz. 17.30. 

Dzisiaj wypada II niedziela czerwca. Po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych. Jest to także „Niedziela Inwestycyjna”. „Bóg zapłać” za ofiary na tacę lub konto parafii przeznaczone na remont parafialnych organów.

Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszamy na spotkanie we środę po Mszy św. wieczornej.

We czwartek wypada zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po procesji oraz Mszy św. wieczornej kapłani udzielą dzieciom specjalnego błogosławieństwa.

W piątek wypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to także Dzień Modlitw o świętość życia kapłanów. Tego dnia podczas Mszy św. wieczornej będzie się z nami modlił tegoroczny neoprezbiter ks. Marcin Kumor z Niskowej. Z racji Uroczystości tego dnia nie obowiązuje zachowanie postu od potraw mięsnych.

W najbliższą sobotę na plebanii odbędzie się ostatnie przedwakacyjne Spotkanie z Panem Jezusem w języku angielskim. Grupa młodsza przychodzi na godz. 9.00  a starsza na godz. 10.00. W Spotkaniach systematycznie uczestniczyło 16 uczniów. Uczniowie  proszeni są o powtórzenie  modlitw w języku angielskim oraz zabranie ze sobą telefonów. Wszyscy uczestnicy otrzymają Certyfikaty uczestnictwa w Spotkaniach oraz pamiątki.

W sobotę obchodzić będziemy Wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi Panny.

U ministrantów można nabyć prasę katolicką.