Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 2023-06-04

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 2023-06-04

Przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmówimy o godz. 15.15.

W naszej parafii serdecznie witamy świeckiego promotora kultu bł. ks. Jerzego Popiełuszki, p. Marka Kędziorka, który przez słowo świadectwa przybliży nam osobę i duchowe dziedzictwo Męczennika naszych czasów. Również dzisiaj w naszym kościele można obejrzeć wystawę poświęconą księdzu Popiełuszce. Po każdej Mszy św. przed kościołem można też nabyć oryginalne nagrania 16 kazań ks. Jerzego.

We wtorek w Sanktuarium błog. Karoliny w Zabawie odbędzie się ogólno- diecezjalny Zjazd Szkolnych Szkół Caritas. Wezmą w nim udział także uczniowie z naszej szkoły. Koszty przejazdu na spotkanie pokrywa parafia.

Również we wtorek o godz. 18.30 w naszym kościele odbędzie się egzamin przed bierzmowaniem uczniów z klas siódmych z naszej parafii. W egzaminie powinien uczestniczyć także przynajmniej jeden z rodziców każdego ucznia.

We czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej zwaną Bożym Ciałem. Jest to święto obowiązkowe. Okazja do spowiedzi św. przed tą Uroczystością – codziennie przed ranną i wieczorną Mszą św.

W Boże Ciało Msze św. będą odprawione jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. o godz. 10.30 udamy się w procesji ulicami Biegonicką i Elektrodową. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do dzwonienia dzwonkami podczas procesji w Boże Ciało i podczas Oktawy – w strojach ludowych oraz I Komunijnych.

Ofiary zbierane w Boże Ciało są przeznaczone na cele charytatywne w diecezji. Straż pożarną prosimy o niesienie baldachimu w Boże Ciało oraz o zabezpieczenie przejścia procesji. Prosimy też parafian o codzienne zabieranie na procesję chorągwi a w dniach Oktawy także baldachimu. Zachęcamy do ozdobienia domów symbolami eucharystycznymi i obrazami religijnymi.

Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmawiamy od poniedziałku do środy o godz. 17.45. Natomiast w dniach Oktawy Bożego Ciała tj. od najbliższego czwartku będziemy ją odmawiali w łączności z procesją eucharystyczną czyli we czwartek i niedzielę o godz. 15.00 a w pozostałe dni o godz. 17.30.

W najbliższą niedziela wypada II niedziela czerwca. Zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się po Mszy św. o godz. 7.30. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00. Ofiary złożone na tacę w „Niedzielę inwestycyjną” zostaną przeznaczone na remont parafialnych organów.

Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszamy na ostatnie przedwakacyjne spotkanie we środę 14 czerwca po Mszy św. wieczornej.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką.

Nasza parafia organizuje oazę letnią dla dzieci i młodzieży w Wołkowyji nad Soliną (Bieszczady) w dniach 26 czerwca do 1 lipca. W oazie może brać udział młodzież i dzieci po klasie 3. Pierwszeństwo mają osoby należące do grup parafialnych (LSO, DSM i Grupa młodzieżowa). Koszt oazy 800 zł dla członków grup parafialnych; 1100 zł dla pozostałych osób. Zapisy u ks. Bogusława do przyszłej niedzieli. Dzisiaj po Mszach Świętych można zabrać z zakrystii kartę oazy. Liczba miejsc ograniczona.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Krystyna Ogórek z ul. Biegonickiej. Polećmy Jej duszę miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…