Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 2018-05-20

„Bóg zapłać” za ofiary na malowanie kościoła złożone w ostatnim tygodniu w kancelarii lub na konto bankowe parafii. Jak widzimy prace cały czas trwają – aktualnie w przedsionku oraz na wieży kościelnej.

Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W dniu dzisiejszym za publiczne odśpiewanie hymnu „O stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Jutro obchodzić będziemy Święto NMP Matki Kościoła –  Msze św. odprawione będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00 i 18.00. 

We czwartek wypada Święto Chrystusa Najwyższego Kapłana. Msze św. będą sprawowane jak w dni powszednie.

Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie majowym codziennie o godz. 17.30 a w niedzielę o godz. 15.00. Z radością widzimy tych wiernych, którzy uczestniczą w nich prawie codziennie. Zachęcamy do wspólnej modlitwy tych, którzy może jeszcze ani raz nie uczestniczyli w tegorocznych nabożeństwach majowych – zwłaszcza rodziców z dziećmi. Modlitwa do Matki Bożej ma wielką moc w oczach Bożych.

W najbliższą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Trójcy Świętej.

W ostatnim tygodniu dotarły na parafię informacje dotyczące trudności związanych z parkowaniem samochodów w pobliżu cmentarza. W związku z powyższym informujemy, że dla wszystkich przyjeżdżających na cmentarz otwarty jest bezpłatny parking parafialny. Chodzi o tzw. „parking dolny” znajdujący się z lewej strony kaplicy od strony Przychodni Lekarskiej. Prosimy o nie parkowanie pojazdów na placu przed kaplicą oraz wzdłuż drogi.

U ministrantów można nabyć bieżące numery prasy katolickiej. Ze stolika z tyłu kościoła można także bezpłatnie pobrać bieżący numer tygodnika „Niedziela”.    W najbliższym czasie zorganizujemy możliwość nabywania tego tygodnika „na próbę” sprawdzając czy będą chętni.

 

Proszono nas o Ogłoszenia:

Fundacja Ostoja zaprasza na konferencję ?” dla rodziców i wychowawców zatytułowaną „Jak słuchać?, Jak mówić”? Konferencja organizowana z okazji XX lecia istnienia Szkoły dla rodziców i wychowawców odbędzie się w poniedziałek 28 maja w godz. 9.00 – 14.00 w Małopolskim Centrum Kultury Sokół. Szczegółowe informacje są zawarte w gablocie oraz na stronie www.ostoja.szkola.pl

Kino Sokół w Nowym Sączu zaprasza na film „Bóg nie umarł. Światło  w ciemności”. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii oraz kina.