Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 2018-05-27

Przeżywamy dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W całej diecezji modlimy się w intencji V Synodu Diecezjalnego.

Rozpoczęliśmy prace nad odnowieniem polichromii w prezbiterium oraz przygotowaniem ołtarza pod umieszczenie w nim relikwii św. Wawrzyńca. Prace potrwają ok. 2 miesięcy – tak więc tegoroczny Opust będziemy przeżywali już  w odnowionym prezbiterium. „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary składane na malowanie kościoła. Jest to tym bardziej ważne, że w ub. czwartek Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Krakowie nie przyznał nam dotacji na te prace  o którą parafia zabiegała. Będziemy oczywiście nadal podejmować starania o pozyskanie środków zewnętrznych ale na razie musimy koszty pokrywać sami. Jestem przekonany, że piękny wystrój naszej świątyni będzie nagrodą za wszelkie nasze wysiłki i wsparcie.

Nabożeństwo majowe odprawimy dziś o godz. 15.00 a w dni powszednie aż do środy o godz. 17.30. Prosimy, by dzieci w środę przyniosły karty z naklejkami – otrzymają pamiątki. Równocześnie dziękuję młodzieży – członkom Orkiestry Parafialnej za granie z wieży pieśni maryjnych.

We czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej zwaną Bożym Ciałem. Jest to święto obowiązkowe. W związku z tym Świętem we środę po Mszy św. wieczornej odbędzie się próba sypania kwiatków i dzwonienia dzwonkami podczas procesji Bożego Ciała. Na próbę serdecznie zapraszamy rodziców z małymi dziećmi, liczymy zwłaszcza na dzieci  I Komunijne. Nie żałujmy czasu na to spotkanie byśmy mogli we czwartek uczcić Pana Jezusa jak najgodniej. Okazja do spowiedzi św. przed Uroczystością Bożego Ciała – codziennie podczas Mszy św. a w środę od godz. 17.00.

W Boże Ciało Msze św. będą odprawione jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. o godz. 10.30 udamy się w procesji ulicami Biegonicką i Elektrodową. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do dzwonienia dzwonkami podczas procesji w Boże Ciało i podczas Oktawy – w strojach ludowych oraz I Komunijnych.

Ofiary zbierane w Boże Ciało są przeznaczone na cele charytatywne w diecezji. Straż pożarną prosimy o niesienie baldachimu w Boże Ciało oraz o zabezpieczenie przejścia procesji. Prosimy też parafian o codzienne zabieranie na procesję chorągwi a w dniach Oktawy także baldachimu. Zachęcamy do ozdobienia domów symbolami eucharystycznymi i obrazami religijnymi. 

Procesja eucharystyczna we czwartek po południu połączona z ostatnim nabożeństwem majowym odbędzie się o godz. 15.00. W dni powszednie Oktawy od piątku włącznie procesja będzie po Mszy św. wieczornej a w niedzielę o godz. 15.00.  

W tym tygodniu dniu wypada I czwartek, piątek i sobota czerwca. W piątek rano odwiedzimy chorych z posługą kapłańską. Prosimy o ich wcześniejsze zgłoszenie. W I sobotę odmówimy różaniec o godz. 17.30. Msza św. I sobotnia  z kazaniem odprawiona zostanie o godz. 18.00.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką.

Proszono nas o Ogłoszenia:

W dniu dzisiejszym za zgodą biskupa Andrzeja Jeża przed sądeckimi kościołami przeprowadzana jest zbiórka, której celem jest uzyskanie pieniędzy na leczenie i rehabilitację dla Emilii Woropaj, 5-latki cierpiącej na rdzeniowy zanik mięśni oraz na rozbudowę Sądeckiego Hospicjum. Ofiary zbierają wolontariusze z plakietkami.