Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 2018-05-13

Przeżywamy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wspominając wniebowstąpienie Chrystusa przypominamy sobie, że i my dążymy do nieba.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych, natomiast o godz. 15.00 odprawimy Nabożeństwo Fatimskie. Podczas nabożeństwa wyruszymy w procesji dookoła kościoła z figurą Matki Bożej i odśpiewamy Litanię.

„Bóg zapłać” za wszelkie ofiary złożone dzisiaj na tacę z okazji „Niedzieli Inwestycyjnej” w naszej parafii. W ub. tygodniu zostały podjęte prace malarskie w wieży kościelnej.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie o godz. 17.30 a w niedzielę o godz.15.00.

W poniedziałek wypada Święto św. Macieja a w środę Święto św. Andrzeja Boboli Prezbitera i Męczennika. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji biskupa diecezjalnego Andrzeja Jeża obchodzącego swoje imieniny.

W piątek o godz. 18.30 na plebanii odbędzie się I Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. W jego skład wchodzą wszyscy członkowie Rady Duszpasterskiej oraz osoby delegowane przez Ks. proboszcza.

W sobotę ministranci i lektorzy wyjeżdżają, wraz z ks. Mariuszem, na wycieczkę do Bochni. W programie jest modlitwa w bazylice św. Mikołaja oraz zwiedzanie kopalni soli. Wyjazd z parkingu koło kościoła o godz. 7.00. Po powrocie jest przewidziane wspólne pieczenie kiełbasy przy plebanii.

Z okazji obchodów Dnia Hutnika w przyszłą niedzielę o godz. 10.30 odprawiona zostanie Msza św. o zdrowie i błog. Boże dla pracowników SGL Carbon Zakład w Nowym Sączu. Serdecznie zapraszamy pracowników wraz z rodzinami.

Również w przyszłą niedzielę Litania do Matki Bożej zostanie dodatkowo odśpiewana przy Remizie po Mszy św. o godz. 15.30 w intencji strażaków z Biegonic. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. O przygotowanie ołtarzy tradycyjnie proszę mieszkańców poszczególnych rejonów parafii: I ołtarz (przy domu rodziny Wolaków) – mieszkańców Gaju, II ołtarz (na Podoleńcu) – mieszkańców ul. Słowackiej i Olszewskiego, III ołtarz (przed domem rodziny Stanisława Popioła) – mieszkańców ul. Węgierskiej od krzyżówki z ul. Biegonicką i ul. Weigla, IV ołtarz (za kościołem) – tegorocznych maturzystów. Napisy przy poszczególnych ołtarzach są następujące: I ołtarz: Uwielbiamy tajemnicę Eucharystii, II ołtarz: Eucharystia nas umacnia, III ołtarz: Eucharystia daje nam życie wieczne, IV ołtarz: Eucharystia nas jednoczy.

Ministranci rozprowadzają bieżącą prasę katolicką. Zachęcamy do lektury.