Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 2021-11-21

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 2021-11-21

Przeżywamy dziś Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Za publiczne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi można dzisiaj uzyskać odpust zupełny. Dlatego odmówimy go wspólnie po każdej Mszy św.

Dzisiaj obchodzimy także Dzień Liturgicznej Służby Ołtarza. Wyrażamy wdzięczność ministrantom i lektorom – zwłaszcza tym, którzy pilnie pełnią służbę przy ołtarzu. Gratulujemy ich rodzicom dobrego wychowania swoich synów.

Zapraszamy na nieszpory niedzielne dziś o godz. 15.00.

W naszej wspólnocie parafialnej serdecznie witamy dzisiaj ks. Łukasza Niemca – misjonarza z dalekiego Kazachstanu. Zechciejmy wspomóc jego posługę misyjną poprzez modlitwę w intencji wiernych wśród których On pracuje oraz poprzez ofiary złożone dzisiaj na tacę.

W dniu dzisiejszym w całym kraju są zbierane ofiary do puszek. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na pomoc parafiom przyjmującym migrantów na wschodniej granicy naszego kraju. Równocześnie serdecznie zapraszamy do modlitwy o pokój na wschodniej granicy Rzeczpospolitej. Modlitwą obejmijmy także żołnierzy, członków Straży Granicznej i policji, którzy ofiarnie bronią granic naszej Ojczyzny.

Jutro wypada Wspomnienie liturgiczne św. Cecylii – patronki śpiewu i muzyki kościelnej. W tym dniu obejmijmy modlitewną pamięcią panią organistkę ubogacającą naszą modlitwę muzyką i śpiewem. Niech św. Cecylia wyprasza Jej wszelkie potrzebne Boże błogosławieństwo w życiu.

Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Biegonickiej we środę o godz. 17.30.

W najbliższą niedzielę wypada 12 rocznica konsekracji biskupiej bpa Andrzeja Jeża. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

U ministrantów można nabyć prasę katolicką. Do „Gościa Niedzielnego” dołączony jest bezpłatny film dotyczący życia ks. Jana Machy, który został wczoraj ogłoszony nowym błogosławionym Kościoła Katolickiego.