Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXXIII Niedziela Zwykła 2021-11-14

XXXIII Niedziela Zwykła 2021-11-14

Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Inwestycyjną. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na cele parafialne.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych a o godz. 15.00 odśpiewamy Nieszpory.

Z inicjatywy Ojca św. Franciszka obchodzimy dziś Światowy Dzień Ubogich. Członkowie Caritasu rozprowadzają przed kościołami „Chlebki miłosierdzia”. Można je otrzymać składając ofiarę nie mniejszą niż 5 zł. Środki uzyskane przy tej okazji będą przeznaczone na rzecz potrzebujących. „Bóg zapłać” za ofiary.

Jutro – o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie dla chłopców pragnących zostać ministrantami a po Mszy św. wieczornej odprawimy Nowennę do św. Wawrzyńca.

Czcicieli Matki Bożej zapraszamy na środową Nowennę do Matki Bożej Biegonickiej o godz. 17.30. Tego dnia po Mszy św. wieczornej na plebanii odbędzie się spotkanie rodziców dzieci z klas trzecich – członków „trójek klasowych”.

Uczniów klasy ósmej zapraszamy na kolejne spotkanie przygotowawcze przed bierzmowaniem w najbliższą sobotę. Tym razem nie będzie wspólnego spotkania w kościele. Odbędą się natomiast spotkania w małych grupach w Sali na plebanii. Spotkanie uczniów z grupy I (noszących nazwiska zaczynające się na litery od B do Ł) – o godz. 9.00, uczniów z grupy II (noszących nazwiska zaczynające się na litery od M do R) – o godz. 10.00 i uczniów z grupy III (pozostali uczniowie) – o godz. 11.00.

W niedzielę wypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne ministrantów i lektorów. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

W najbliższą niedzielę będzie się z nami modlił ks. Łukasz Niemiec. Od 10 lat pracuje on jako misjonarz w Kazachstanie, obecnie w Uralsku (oddalonym o ok. 2600 km. od Nowego Sącza). Będziemy mieć okazję wysłuchać głoszonego przez niego Słowa Bożego oraz wesprzeć jego pracę misyjną poprzez złożenie ofiary na tacę. Prosimy o ofiarność.

Również w najbliższą niedzielę, w odpowiedzi na Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, w całym kraju będą zbierane ofiary do puszek. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na pomoc parafiom przyjmującym migrantów na wschodniej granicy naszego kraju. Członków Caritasu prosimy o przeprowadzenie zbiórki.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką. Prosimy dzieci o odbiór zaprenumerowanych dla nich przez parafię czasopism w zakrystii.

Proszono nas o Ogłoszenie:

Zachęcamy do obejrzenia ciekawych filmów religijnych wyświetlanych w kinie Sokół w Nowym Sączu. Są to filmy: „Fatima” (o objawieniach Matki Bożej) oraz „Nędzarz i Madame” (o św. Bracie Albercie). Godziny projekcji podajemy w ogłoszeniach.

Film „Fatima” : wtorek 18.45, środa 18.45 i 19.20, czwartek – 11.30, piątek – 17.00,

sobota 11.00 i 17.00, niedziela 17.00

Film „Nędzarz i Madame” : poniedziałek, wtorek, czwartek – 14.40