Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Niedziela Chrztu Pańskiego 2024-01-07

Niedziela Chrztu Pańskiego 2024-01-07

Przeżywamy dziś Niedzielę Chrztu Pańskiego. Módlmy się, abyśmy umieli z wiarą i zgodnie z tradycją Kościoła podchodzić do tego ważnego sakramentu. Prośmy też Boga o odwagę w dawaniu świadectwa o naszej wierze w Chrystusa do czego zobowiązuje nas przyjęcie sakramentu chrztu św. Przy okazji przypominamy, że funkcję rodziców chrzestnych w Kościele mogą pełnić wyłącznie osoby, które przyjęły sakrament bierzmowania i starają się żyć zgodnie z wyznawaną wiarą (nie mogą to być osoby żyjące w związkach tylko cywilnych lub nieformalnych).

W dniu dzisiejszym podczas Mszy św. o godz. 10.30 będzie śpiewał Zespół Dziecięcy

„Promyczki dobra”. Po tej Mszy św. zapraszamy do wspólnego kolędowania z Zespołem przy parafialnej Żywej Szopce.

W przyszłą niedzielę wypada II niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych. Ofiary zebrane tego dnia na tacę będą przeznaczone na remont parafialnych organów, który rozpoczniemy w najbliższym miesiącu. „Bóg zapłać” także za ofiary składane indywidualnie na ten cel na konto parafii.

Również w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszamy szczególnie rodziców z dziećmi. Będzie śpiewała nasza parafialna schola.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką.

 

Porządek „Kolędy” w najbliższym tygodniu:

 

Poniedziałek 8 I od godz. 14.30

1 Ksiądz: ul. Olszewskiego – od rodz. Kościszów do rodz. Tokarczyków

2 Ksiądz: ul. Węgierska – od młyna, rodz. Papieży, Stanisław Czajka i od rodz. Mariana Kruczka do rodz. Lelito

 

Wtorek 9 I od godz. 14.30

1 Ksiądz: ul. Weigla – rodz. Poręba i Miś, ul. Węgierska od rodz. Kmietowicz do rodz. Rogowskich, ul. Weigla od rodz. Janiszów, ul. Węgierska od rodz. Rzońca do rodz. Banachów

2 Ksiądz: ul. Węgierska – od Zbigniewa Wojsław do rodz. Pawlików

 

Środa 10 I od godz. 14.30

1 Ksiądz: ul. Węgierska od rodz. Wojciecha Fiut, ul. Siewna od rodz. Jagoszów do rodz. Gargasów, ul. Węgierska do rodz. Kopyczyńskich, ul. Towarowa od rodz. Zielińskich do rodz. Andrzeja Marszałka, rodz. Czech i rodz. Ryszarda Saroty

2 Ksiądz: ul. Towarowa – od rodz. Szkaradków, ul. Sędziwoja – od rodz. Lisów do rodz. Bąków, ul. Siewna od rodz. Rakoczy do rodz. Jurczyk, ul. Towarowa – od rodz. Józefa Ogieli do rodz. Wojciecha Wójcika

 

Czwartek 11 I od godz. 14.30

1 Ksiądz: uliczki pod Winną Górą – po lewej stronie ul. Winna Góra, od ul. ks. Szymaszka (rodz. Tadeusza Koniora)

2 Ksiądz: uliczki pod Winną Górą – po prawej stronie ul. Winna Góra – od rodz. Fiut

 

Piątek 12 I od godz. 14.30

1 Ksiądz: ul. Elektrodowa – prawa strona od rodz. Śmiałków do rodz. Kurzejów

2 Ksiądz: ul. Elektrodowa – prawa strona od rodz. Antoniewskich do rodz. Węgrzynów

 

Sobota 13 I od godz. 8.00

1 Ksiądz: Gaj – ul. Gospodarska od rodz. Marchewków do rodziny Dudków, Łazy Biegonickie od rodz. Pawlaczyków do rodz. Orłowskich

2 Ksiądz: Gaj – od Włodzimierza Ramsa do rodz. Serafin

 

Niedziela 14 I od godz. 13.00

1 Ksiądz: Gaj – od rodz. Sławomira Kowalika do rodz. Heleny Kożuch, rodzina Krzysztofa Kożuch, Partyka, Sterzel, Lompart