Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

IV Niedziela Zwykła 2023-01-29

IV Niedziela Zwykła 2023-01-29

Jutro po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Nowennę  do św. Wawrzyńca a we środę o godz. 17.30 na Nowennę do Matki Bożej.

We czwartek 2 lutego przeżywać będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego zwane Świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. będą odprawione o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 16.00 i 18.00. Poświęcenia gromnic dokonamy podczas każdej Mszy św. Członkowie Caritasu rozprowadzają dzisiaj przed kościołem świece woskowe z okapnikiem w cenie 25 zł.

Również we czwartek obchodzić będziemy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Modlić się będziemy o potrzebne łaski dla zakonników i sióstr zakonnych. Ofiary składane w tym dniu na tacę są przeznaczone na rzecz zakonów klauzurowych – poświęcających się głównie modlitwie.

W tym tygodniu wypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. We czwartek, jak co miesiąc, po Mszy św. wieczornej rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 24.00. Będziemy się modlić w intencji wyproszenia nowych powołań do służby Bożej w kapłaństwie i życiu zakonnym oraz o świętość życia osób powołanych. Są wyznaczone osoby, które obowiązkowo adorują Pana Jezusa w wyznaczonych godzinach. Wszyscy, którzy pragną pomodlić o powołania do służby Bożej oraz we własnych intencjach mogą przyjść na adorację o dowolnej godzinie. Zapraszamy.

Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi św. codziennie przed Mszami a dodatkowo w piątek od godz. 17.00. W piątek rano odwiedzimy chorych z Komunią św. Prosimy o ich wcześniejsze zgłoszenie. W I sobotę – różaniec o godz. 17.00 z rozważaniem  o tematyce Maryjnej i obrzędem Komunii św. W piątek o godz. 10.00 będą rozbierane szopki i choinki. Rodziców dzieci I Komunijnych prosimy, w miarę możności, o pomoc.

Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszamy na kolejne spotkanie na plebanię w najbliższą niedzielę o godz. 16.30.

Członkinie Róży im. św. Cecylii prosimy o prowadzenie w lutym Godzinek.

Jutro rozpoczynają się ferie szkolne. Zapraszamy dziewczęta ze Stowarzyszenia Dzieci Maryi, ministrantów i lektorów oraz tegorocznych „Kolędników Misyjnych” na Kulig oraz spotkanie na plebanii. Zbiórka pod kościołem we środę o godz. 11.15.

Natomiast wszystkich chętnych, niezależnie od wieku, zapraszamy do wzięcia udziału w I Parafialnym Turnieju Szachowym o Puchar Proboszcza Parafii św. Wawrzyńca. Rozgrywki odbędą się na plebanii w najbliższą sobotę o godz. 9.00. Zapisy chętnych są przyjmowane w zakrystii lub kancelarii do czwartku włącznie.

Z tyłu kościoła znajdują się specjalne koperty. Prosimy, aby każda rodzina pobrała jedną z nich. W dowolnym, dogodnym dla nas, czasie możemy w nich złożyć coroczną ofiarę na sprzątanie kościoła i utrzymanie cmentarza.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką.

W ub. tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Michalina Golonka z Łazów Biegonickich. Pogrzeb odbędzie się w Parafii Brzezna we wtorek o godz. 13.00. Polećmy jej duszę miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu….