Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

IV Niedziela Zwykła 2024-01-28

IV Niedziela Zwykła 2024-01-28

Dzisiaj o godz. 11.40 w budynku remizy OSP Biegonice będzie można zobaczyć Jasełka przygotowane przez uczniów naszej szkoły. Serdecznie zapraszamy. 

Rozpoczynamy Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. Dzisiaj adorację po Mszach św. poprowadzą kapłani. W najbliższą niedzielę, w ramach Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa, do modlitwy przebłagalnej zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic: po Mszy św. o godz. 6.00 – mieszkańców Granic, Janikówki i Wójcikowki, po Mszy św. o godz. 7.30 – mieszkańców Środka Łazów Biegonickich, po Mszy o godz. 9.00 – Gaju i Zagórza, po Mszy o godz. 10.30 – ul. Węgierskiej, Siewnej, Sędziwoja i Dobrzańskiego, o godz. 12.30 – ul. Biegonickiej, Słowackiej, Weigla i Zakładników, o godz. 13.30 – ul. Elektrodowej, Pajora i Olszewskiego, a o godz. 14.30 – ul. Towarowej i uliczek pod Winną Górą. Materiały do prowadzenia adoracji znajdują się na bocznym ołtarzu.

Jutro po Mszy św. wieczornej  zapraszamy na Nowennę  do św. Wawrzyńca a we środę o godz. 17.30 na Nowennę do Matki Bożej. 

W tym tygodniu wypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. We czwartek po Mszy św. wieczornej rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji wyproszenia nowych powołań do służby Bożej w kapłaństwie i życiu zakonnym. Serdecznie zapraszamy do modlitwy w tej i innych intencjach. Tego dnia na Mszę św. wieczorną i spotkanie na plebanii zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klasy ósmej. 

W piątek 2 lutego przeżywać będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego zwane Świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. zostaną odprawione o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 16.00 i 18.00. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy szczególnie dzieci I Komunijne, które otrzymają książeczki. Poświęcenia gromnic dokonamy podczas każdej Mszy św. W zakrystii można nabyć woskowe świece gromniczne w cenie 25 zł. Z racji Święta nie będzie w tym miesiącu odwiedzin u chorych. 

Również w piątek obchodzić będziemy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Modlić się będziemy o potrzebne łaski dla zakonników i sióstr zakonnych. Ofiary składane w tym dniu na tacę są przeznaczone na rzecz zakonów klauzurowych.

Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi św. codziennie przed Mszami. W I sobotę – różaniec o godz. 17.00 z rozważaniem o tematyce Maryjnej i obrzędem Komunii św.

Członkinie Róży im. św. Cecylii prosimy o prowadzenie w lutym Godzinek. Natomiast wszystkich chętnych, niezależnie od wieku, zapraszamy do wzięcia udziału w II Parafialnym Turnieju Szachowym o Puchar Proboszcza Parafii św. Wawrzyńca. Rozgrywki odbędą się na plebanii w najbliższą sobotę o godz. 9.00. Zapisy chętnych są przyjmowane w zakrystii lub kancelarii do czwartku włącznie. 

Z tyłu kościoła znajdują się specjalne koperty. Prosimy, aby każda rodzina pobrała jedną z nich. W dowolnym, dogodnym dla nas, czasie możemy w nich złożyć coroczną ofiarę na sprzątanie kościoła i utrzymanie cmentarza. 

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką. 

Proszono nas o ogłoszenie 

Radny Rady Miasta Nowego Sącza Michał Kądziołka organizuje wyjazd wakacyjny do Bułgarii. Zapisy i informacje u Pana Radnego – ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.