Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

IV Niedziela Adwentu 2018-12-23

IV Niedziela Adwentu 2018-12-23

Zapraszamy na Nieszpory dzisiaj o godz. 15.00.
Jutro wypada Wigilia Bożego Narodzenia. Rano odprawiona zostanie ostatnia Msza św. roratnia, nie będzie natomiast Mszy św. popołudniowej. Wieczorem gromadzimy się w gronie rodzinnym, by spożywać Wieczerzę Wigilijną. Zachowajmy tradycyjny post od potraw mięsnych. Pamiętajmy o religijnych zwyczajach – przeczytaniu fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu, odmówieniu modlitwy, łamaniu się opłatkiem oraz złożeniu sobie życzeń świątecznych. Niech nie zabraknie także wspólnego śpiewu pięknych, polskich kolęd. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. – Pasterce celebrowanej o północy na pamiątkę pasterzy wędrujących w nocy do żłóbka Pana Jezusa. Przed Pasterką nastąpi Obrzęd otwarcia żłobka Pana Jezusa. Podczas Pasterki, tradycyjnie już, zbierane będą ofiary na tzw. Fundusz Życia. Wspominając narodziny małego Jezusa chcemy wspomóc działalność Diecezjalnego Domu Samotnej Matki. W Domu tym znajdują schronienie i pomoc kobiety spodziewające się dziecka a będące w trudnej sytuacji materialnej i osobistej. Podczas Pasterki modlić się będą z nami członkowie Zespołu „Dolina Dunajca”.
We wtorek obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Narodzenia a w środę Święto św. Szczepana. Porządek Mszy będzie jak w każdą niedzielę.
U ministrantów można nabyć świąteczną prasę religijną. Świąteczny „Gość Niedzielny” i „Niedziela” wydane jest w podwójnej objętości i podwyższonej cenie. W „Niedzieli” oprócz płyty z kolędami i kalendarza znajduje się artykuł na temat naszej parafii.
Świece wigilijne oraz opłatki są dostępne w zakrystii.