Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

III Niedziela Adwentu 2020-12-13

III Niedziela Adwentu 2020-12-13

Komunikat Biskupa Tarnowskiego dotyczący wizyty duszpasterskiej

Drodzy Diecezjanie!

Trudna sytuacja spowodowana pandemią wpłynęła również na podjęcie decyzji o rezygnacji w bieżącym roku z tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej „kolędą”. Rezygnujemy także ze zbierania jakichkolwiek ofiar z nią związanych. Aby podtrzymać tradycję spotkań duszpasterzy z wiernymi i udzielania przy tej okazji błogosławieństwa, a także by umocnić więź wiernych ze wspólnotą parafialną, pragniemy zaprosić mieszkańców poszczególnych rejonów parafii na specjalnie celebrowane w ich intencji Msze Święte. Dokładne terminy tych celebracji zostaną ogłoszone w każdej parafii. Na zakończenie wspomnianych Mszy Świętych zostanie poświęcona woda, którą wierni przyniosą ze sobą, by później móc z niej korzystać w domach. Po zakończeniu Eucharystii zostanie przeprowadzone nabożeństwo połączone z udzieleniem zgromadzonym błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Zachęcamy także, by w dniu kiedy mieszkańcy danego rejonu parafii zgromadzą się w kościele, powróciwszy do swoich domów, zgromadzili się oni jeszcze na wspólnej modlitwie o dar Bożego błogosławieństwa dla wszystkich domowników.

Niech te trudne uwarunkowania, w jakich przyszło nam funkcjonować także w wymiarze życia religijnego, mobilizują nas jeszcze bardziej do umacniania więzi duchowych. Korzystając z okazji, pragnę Wam drodzy Diecezjanie gorąco podziękować za wszelką troskę o duchowy wymiar życia waszych parafii, a także za postawę odpowiedzialności za materialny wymiar funkcjonowania parafii i diecezji, co umożliwiają składane przez Was ofiary i dokonywane wpłaty.

Gorąco życzę Wam, aby doświadczenie bliskości Boga w tajemnicy Bożego Narodzenia umacniało pośród nas wzajemną miłość i pokój. Niech duch wzajemnej solidarności przepoi całe nasze życie i niech inspiruje do ciągłego starania się o większe dobro.

Z pasterskim błogosławieństwem i modlitwą

                                                             † Andrzej Jeż

                                                      BISKUP TARNOWSKI

 

 

                                                                           Komunikat w związku z nominacją

                                                           nowego biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej

 

         Drodzy Diecezjanie!

         W duchu radości adwentowego oczekiwania pragnę Was powiadomić, iż w dniu 12 grudnia br. Ojciec Święty Franciszek mianował nowego biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej. Został nim ksiądz prałat Artur Ważny, pełniący obecnie funkcję ojca duchownego kapłanów diecezji tarnowskiej. Jest to czternasty biskup pomocniczy w historii diecezji tarnowskiej.

         Gorąco proszę Was o modlitwę w intencji Biskupa Nominata, by mógł owocnie służyć Kościołowi tarnowskiemu, trafnie odczytując współczesne znaki czasu i podejmując z odwagą bieżące wyzwania duszpasterskie. Niech Jezus Chrystus, Dobry Pasterz, umacnia przez posługę pasterzy wiarę ludu Bożego, dodaje odwagi w obliczu zła i zagrożeń oraz pomnaża cierpliwość na drodze odkrywania prawdy i dążenia do osobistego uświęcenia.

         Wszystkim Diecezjanom udzielam z serca pasterskiego błogosławieństwa

                                                                            + Andrzej Jeż

                                                                      BISKUP TARNOWSKI

Tarnów, 12 grudnia 2020 r.

 

                                                                               Ogłoszenia parafialne

 

Przeżywamy dziś tzw. Niedzielę „Gaudete” czyli „Radujcie się”. Nasza radość ma wynikać ze zbliżającego się świątecznego spotkania ze Zbawicielem. Zapraszamy na Nieszpory o godz. 15.00.

Dzisiaj w II niedzielę miesiąca przeżywamy tzw. „Niedzielę Inwestycyjną”. „Bóg zapłać” za ofiary na rzecz parafii złożone dzisiaj na tacę lub na konto parafii. Staramy się z nich dobrze i oszczędnie korzystać.

We wtorek po Mszy św. wieczornej na plebanii odbędzie się zebranie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Pragnąc uszanować panujące przepisy sanitarne zapraszamy na spotkanie wyłącznie przedstawicieli Zespołu – wiceprzewodniczącego i sekretarza Zespołu Synodalnego oraz wiceprzewodniczącego Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

W ramach duchowego przygotowania się do Świąt zapraszamy na Roraty codziennie o godz. 6.00 i 18.00. Począwszy od środy codziennie po Mszy św. wieczornej będziemy odmawiać Nowennę do Dzieciątka Jezu.

Przypominamy, że nie będzie przed Świętami zbiorowych spowiedzi z udziałem kapłanów z sąsiednich parafii. Serdecznie zachęcamy do korzystania ze spowiedzi św. codziennie pół godziny przed ranną i wieczorną Mszą św. Od najbliższej środy włącznie we wszystkie dni powszednie po Mszy św. wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy, która będzie trwać do godz. 20.00. Podczas adoracji będzie także okazja skorzystania ze spowiedzi św.

Z racji zbliżających się Świąt odwiedzimy chorych z posługą kapłańską w piątek rano. Prosimy o zgłoszenie chętnych do najbliższej środy włącznie.

Jak słyszeliśmy z Komunikatu ks. biskupa, w trosce o zdrowie wiernych, nie będzie w tym roku wyjątkowo tradycyjnej „Kolędy” w naszych domach. Natomiast w kościele będą odprawiane Msze św. w intencji mieszkańców poszczególnych części naszej parafii. Szczegóły będą podane w okresie późniejszym.

Z powodu panującej sytuacji sanitarnej nie będzie przed Świętami zwyczajowych odwiedzin z życzeniami u naszych seniorów. Tą drogą życzymy im dużo zdrowia i obfitości łask Bożych na każdy dzień.

Przed kościołem członkowie Caritasu rozprowadzają świece wigilijne oraz opłatki świąteczne.

Serdecznie gratulujemy uczestnikom Konkursu o św. Mikołaju. Prace plastyczne wykonało 10 uczniów z klas I – III a odpowiedzi na pytania dot. św. Mikołaja przesłało 13 uczniów klas IV – VIII. Wszystkich uczestników Konkursu zapraszamy po nagrody do zakrystii. Szczegółowe informacje dotyczące wyników konkursu oraz prace najmłodszych parafian znaleźć można na stronie internetowej parafii.

W dniu dzisiejszym przed naszym kościołem wolontariusze zbierają podpisy pod obywatelskim projektem ustawy „Tak dla rodziny, nie dla gender”. Ma ona na celu obronę praw rodziny rozumianej jako związek mężczyzny i kobiety. Zbiórka nie jest organizowana przez Kościół ale zezwolił na nią biskup diecezjalny Andrzej Jeż.

U ministrantów można nabyć prasę katolicką.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Anna Kozik z ul. Węgierskiej. Polećmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…