Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

IV Niedziela Adwentu 2020-12-20

IV Niedziela Adwentu 2020-12-20

Przeżywamy dziś ostatnią niedzielę adwentu. Nieszpory odśpiewamy jak w każdą niedzielę o godz. 15.00.

Zapraszamy na roraty – do środy włącznie o godz. 6.00 i 18.00, ostatnie roraty we czwartek o godz. 6.00.

Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi św. od poniedziałku do środy pół godziny przed ranną i wieczorną Mszą św. W tym tygodniu nie będzie wieczornych adoracji Najświętszego Sakramentu ze względu na prace związane z przygotowaniem kościoła na Święta – ubieranie choinek, sprzątanie itp.

W najbliższy czwartek wypada Wigilia Bożego Narodzenia. Tego dnia nie będzie Mszy św. popołudniowej. Wieczorem gromadzimy się w gronie rodzinnym, by spożywać Wieczerzę Wigilijną. Zachowajmy tradycyjny post od potraw mięsnych. Pamiętajmy o religijnych zwyczajach – przeczytaniu fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu, odmówieniu modlitwy, łamaniu się opłatkiem oraz złożeniu sobie życzeń świątecznych. Niech nie zabraknie także wspólnego śpiewu pięknych, polskich kolęd. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. – Pasterce celebrowanej o północy na pamiątkę pasterzy wędrujących w nocy do żłóbka Pana Jezusa. Przed Pasterką nastąpi Obrzęd otwarcia żłobka Pana Jezusa. Podczas Pasterki, tradycyjnie już, zbierane będą ofiary na tzw. Fundusz Życia. Wspominając narodziny małego Jezusa chcemy wspomóc działalność Diecezjalnego Domu Samotnej Matki. W Domu tym znajdują schronienie i pomoc kobiety spodziewające się dziecka a będące w trudnej sytuacji materialnej i osobistej.

W piątek obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. w Boże Narodzenie będą odprawione o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 15.00 i 16.00. Zwróćmy uwagę na zmieniony porządek Mszy św. popołudniowych – wyjątkowo tego dnia będzie odprawionych 2 Msze św., aby ułatwić wiernym religijne przeżycie Świąt. Z racji uroczystości tego dnia nie obowiązuje nas abstynencja od potraw mięsnych.

W sobotę wypada Święto św. Szczepana. Zarówno tego dnia jak i w niedzielę 27 grudnia Msze św. będą sprawowane jak w każdą niedzielę.

Informujemy, że członkami Rady Duszpasterskiej naszej parafii przestali być: p. Dariusz Izworski (mieszkający obecnie poza parafią) oraz p. Piotr Poręba (nie pełniący już posługi kościelnego). Nowymi członkami Rady Duszpasterskiej zostali: p. Jan Faron (zgłoszony przez członków Rady) oraz p. Roman Bąk (mianowany przez ks. proboszcza jako nowy kościelny). Byłym członkom Rady dziękujemy za ich dotychczasowe zaangażowanie, nowym członkom Rady życzymy Bożego błogosławieństwa w pełnieniu ich posługi w parafii.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę religijną. Opłatki świąteczne są dostępne w zakrystii.