Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

III Niedziela Adwentu 2017-12-17

Przeżywamy dziś tzw. Niedzielę „Gaudete” czyli „Radujcie się”. Nasza radość ma wynikać ze zbliżającego się spotkania ze Zbawicielem w Święta Bożego Narodzenia. Nieszpory zostaną odprawione dzisiaj o godz. 15.00. Codziennie po Mszy św. wieczornej będzie odprawiana Nowenna do Dzieciątka Jezus.

Zapraszamy na Roraty codziennie o godz. 18.00 – zwłaszcza tych, którzy w tym roku nie byli jeszcze na Roratach. Ostatnie roraty zostaną odprawione w sobotę wieczorem. W ten dzień dzieci, które systematycznie uczęszczały na Roraty niech przyniosą karty adwentowe z wklejonymi obrazkami – otrzymają pamiątki.

Dzieci pragnące uczestniczyć w tegorocznej „Kolędzie misyjnej” oraz dorosłych pragnących podjąć się funkcji opiekunów zapraszamy na spotkanie organizacyjne na plebanii we wtorek po Mszy św. roratniej.

Gdyby byli jacyś obłożnie chorzy, do których nie chodzimy na pierwszy piątek a którzy pragnęliby się wyspowiadać to odwiedzimy ich z posługą kapłańską we wtorek od godz. 8.00. Prosimy o ich zgłoszenie. Zachęcamy także do korzystania z posługi Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej – chętnych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

Wszystkich ministrantów i lektorów zapraszamy na zbiórkę na plebanię we środę o godz. 17.15. Spotkanie poświęcone będzie zbliżającej się „Kolędzie”.

Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii będzie miała miejsce we czwartek w godz. 14.00 – 15.30 oraz 16.00 – 18.00. Będą zaproszeni kapłani spoza naszej parafii. Zmobilizujmy się do spowiedzi, by każdy parafianin mógł przyjąć w Święta Chrystusa do swego serca.

Przed kościołem członkowie Caritasu rozprowadzają świece wigilijne oraz opłatki świąteczne. „Bóg zapłać” za składane przy tej okazji ofiary.

W niedzielę wypada Wigilia Bożego Narodzenia. Tego dnia nie będzie Nieszporów ani Mszy św. o godz. 15.30. Gromadzimy się w gronie rodzinnym, by spożywać Wieczerzę Wigilijną. Zachowajmy tradycyjny post od potraw mięsnych. Pamiętajmy o religijnych zwyczajach – przeczytaniu fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu, odmówieniu modlitwy, łamaniu się opłatkiem oraz złożeniu sobie życzeń świątecznych. Niech nie zabraknie także wspólnego śpiewu pięknych, polskich kolęd. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. – Pasterce celebrowanej o północy na pamiątkę pasterzy wędrujących w nocy do żłóbka Pana Jezusa. Przed Pasterką nastąpi Obrzęd otwarcia żłobka Pana Jezusa. Podczas Pasterki, tradycyjnie już, zbierane będą ofiary na tzw. Fundusz Życia. Wspominając narodziny małego Jezusa chcemy wspomóc działalność Diecezjalnego Domu Samotnej Matki. W Domu tym znajdują schronienie i pomoc kobiety spodziewające się dziecka a będące w trudnej sytuacji materialnej i osobistej. Podczas Pasterki modlić się będą z nami członkowie Zespołu „Dolina Dunajca”.

Raz jeszcze bardzo prosimy o niewyrzucanie śmieci do potoku przy ul. Słowackiej. Teren został staraniem parafii uporządkowany. Szanujmy naszą wspólną własność.

„Bóg zapłać” anonimowemu ofiarodawcy za większą ofiarę na odnowę obrazów w kościele.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką.

Proszono nas o Ogłoszenie:

Burmistrz Starego Sącza informuje, że od jutra rozpoczyna się ponowne wyłożenie do publicznego wglądu projektu miejscowego Łazy Biegonickie 2. Szczegółowe informacje znajdują się na tablicach ogłoszeń i stronie internetowej Urzędu.