Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

IV Niedziela Adwentu 2017-12-24

Dzisiejsza niedziela jest zarazem ostatnią niedzielą Adwentu. Po Mszy św. o godz. 10.30 odprawimy ostatnią Nowennę do Dzieciątka Jezus.

Dziś także wypada Wigilia Bożego Narodzenia. Nie będzie dziś po południu żadnych nabożeństw w kościele. Gromadząc się w gronie rodzinnym, by spożywać Wieczerzę Wigilijną zachowajmy chrześcijańskie zwyczaje związane z tym dniem. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. – Pasterce celebrowanej o północy na pamiątkę pasterzy wędrujących w nocy do żłóbka Pana Jezusa. Przed Pasterką nastąpi Obrzęd otwarcia żłobka Pana Jezusa. Podczas Pasterki, tradycyjnie już, zbierane będą ofiary na tzw. Fundusz Życia.

Jutro obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Narodzenia. Porządek Mszy jak w każdą niedzielę.

Jak widzimy dobiegły końca prace związane z przywróceniem pierwotnego wyglądu obrazu Nawiedzenia św. Elżbiety na ścianie kościoła. W nowym roku renowacji zostanie poddany obraz Ofiara Abrahama na przeciwległej ścianie.

U ministrantów można nabyć świąteczną prasę religijną. Świąteczny „Gość Niedzielny” wydany jest w podwójnej objętości i kosztuje 8 zł.

Świece wigilijne oraz opłatki są dostępne w zakrystii.