Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

II Niedziela Adwentu 2017-12-10

Trwa Adwent. Zapraszamy wszystkich na roraty codziennie w dni powszednie o godz. 18.00. Przed Roratami śpiewamy Godzinki.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych a o godz. 15.00 odśpiewamy Nieszpory.

W całej Polsce zbierane są dziś ofiary do puszek na rzecz Kościoła na dawnych wschodnich terenach Rzeczpospolitej. „Bóg zapłać” za ofiary na ten cel. Członkowie Caritasu rozprowadzają też przed kościołem świece wigilijne oraz opłatki. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na rzecz dzieci z rodzin najuboższych oraz inne formy działalności Caritasu.

We środę 13 grudnia wypada 36 rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Komunistyczne władze PRL pozbawiły wtedy wolności tysiące niewinnych ludzi, a używając broni spowodowały śmierć około stu Polaków. Pamiętajmy o tym wydarzeniu i módlmy się, by już nigdy Polak nie podnosił broni przeciw Polakowi.

Młodzież z klas drugich gimnazjum oraz klasy siódmej ze szkoły podstawowej zapraszamy, w ramach ich przygotowania się do przyjęcia bierzmowania, na Roraty w piątek na godz. 18.00.

W sobotę po Mszy św. wieczornej, rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus.

W najbliższą sobotę po południu członkowie parafialnego Caritasu oraz Szkolnego Koła Caritas odwiedzą z życzeniami oraz symbolicznymi upominkami chorych, starszych i samotnych parafian. Członków Caritasu zapraszamy na plebanię w sobotę o godz. 12.00.

Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.