Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

II Niedziela Zwykła 2021-01-17

II Niedziela Zwykła 2021-01-17

Jutro rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Jedność w Kościele. Zapraszamy na Nieszpory o godz. 15.00 sprawowane w intencji wyproszenia jedności wszystkich chrześcijan.

W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy odprawianie Mszy św. „Kolędowych”. Z wielką radością dostrzegliśmy liczny udział wiernych w tych modlitwach. Świadczy to o dużym zrozumieniu potrzeby modlitwy za rodziny oraz świadomości znaczenia kapłańskiego błogosławieństwa. „Bóg zapłać” za wszelką okazaną nam przy tej okazji życzliwość.

Jutro po Mszy św. wieczornej odmówimy modlitwy do św. Wawrzyńca, natomiast we środę o godz. 17.30 , jak zwykle, odprawimy Nowennę do Matki Bożej Biegonickiej.

Podczas środowej Nowenny będziemy modlili się szczególnie za nasze Babcie i Dziadków, którzy w tym tygodniu przeżywać będą swoje święto.

„Bóg zapłać” o troskę o odśnieżanie naszego parkingu parafialnego p. Krzysztofa Wolaka, ks. Mariusza a za troskę o odśnieżania chodnika i schodów koło kościoła p. kościelnego Romana Bąka. Liczymy na dalsze zaangażowanie, abyśmy mogli spokojnie dotrzeć do kościoła mimo opadów.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką. Na stoliku są wyłożone Kalendarze parafialne na obecny rok oraz modlitewniki kolędowe. Chętni mogą je sobie pobrać bezpłatnie.

Ogłoszenia

Proszono nas o Ogłoszenie:

Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ogłosił przyszłą niedzielę „Dniem solidarności z Chorwacją”. Tego dnia we wszystkich polskich kościołach będą zbierane ofiary do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Członków parafialnego Caritasu prosimy o zorganizowanie zbiórki.