Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

II Niedziela Wielkiego Postu 2020-03-08

II Niedziela Wielkiego Postu 2020-03-08

W naszej parafii przeżywamy dziś Niedzielę Inwestycyjną. „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary złożone na tacę na cele parafialne.

Zapraszamy do wspólnego śpiewu pieśni pasyjnych dziś o godz. 14.00 i na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 14.30.

W dniu dzisiejszym tradycyjnie obchodzimy Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom – naszym Parafiankom oraz Gościom życzymy obfitości łask Bożych wypraszanych przez Maryję – szczególny wzór każdej kobiety.

Jutro po Mszy św. wieczornej – Nowenna do św. Wawrzyńca.

We środę o godz. 17.30 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej. Po Mszy św. wieczornej w Sali na plebanii odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

W piątek 13 marca wypada siódma rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Ojca św. Franciszka. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawione zostanie w piątek o godz. 17.30 oraz 19.30. Również w piątek rozpoczną swoje rekolekcje w Domu Sióstr Miłosierdzia w Piwnicznej tegoroczni kandydaci do bierzmowania. Wyjazd z parkingu koło kościoła o godz. 16.30, powrót w niedzielę koło godz. 14.00.

Przypominamy, że codziennie w dni powszednie po Mszy św. wieczornej w naszym kościele odbywa się adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Adoracji nie będzie wyjątkowo w sobotę – z racji rekolekcji przed bierzmowaniem w Piwnicznej.

W całym kraju obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Misjonarzami. Modlimy się w intencji misji a przed kościołami zbierane są ofiary do puszek na fundusz misyjny.

W dniu dzisiejszym członkowie Caritasu rozprowadzają baranki wielkopostne. Składana ofiara, nie mniejsza niż 5 zł, przeznaczona jest na rzecz potrzebujących.

Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego odbędzie się w przyszłą środę 18 marca o godz. 18.30.

Miniony rok – rok Jubileuszu 750-lecia naszej parafii obfitował w liczne wydarzenia religijne, kulturalne i społeczne. Wystarczy wspomnieć wprowadzenie do kościoła jedynych w diecezji relikwii św. Wawrzyńca i odpust jubileuszowy, promocję książki o historii naszej parafii i pamiętny Festyn Parafialny, pielgrzymkę do Rzymu i wręczenie parafii honorowych odznaczeń od Marszałka Województwa Małopolskiego i Rady Miasta Nowego Sącza. Te wydarzenia można sobie przypomnieć oglądając dwugodzinny film: Rok Jubileuszowy 750-lecia Parafii św. Wawrzyńca w Nowym Sączu-Biegonicach. Chętni pragnący nabyć film proszeni są o kontakt z twórcą filmu p. Robertem Bestyńskim, tel. 601 51 19 80.

Z radością informujemy, że książka „Dzieje parafii św. Wawrzyńca w Nowym Sączu-Biegonicach” otrzymała nagrodę czytelników w VIII Konkursie Literackim w kategorii „Najlepsza książka o Nowym Sączu w 2019r”. Monografia naszej parafii pokonała potężną konkurencję, gdyż do konkursu zgłoszono aż 26 książek. Sukces nie byłby możliwy bez zaangażowania naszych parafian oraz przyjaciół parafii, za które serdecznie dziękujemy. Równocześnie informujemy, że książka ta jest do nabycia w kancelarii i zakrystii – obecnie w promocyjnej cenie 90 zł.

U ministrantów nabyć można bieżącą prasę katolicką.

W ub. tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Stanisław Kołodziej z ul. Węgierskiej. Polećmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu.

Dobry Jezu…