Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

II Niedziela Wielkanocna 2022-04-24

II Niedziela Wielkanocna 2022-04-24

Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna w naszej diecezji Tydzień Miłosierdzia. Zapraszamy na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego dziś o godz. 15.00. Za publiczne odmówienie Koronki można dziś zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Jutro obchodzimy Święto św. Marka Ewangelisty, we wtorek Uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski a w piątek Święto św. Katarzyny ze Sieny, Dziewicy i Doktora Kościoła. Porządek Mszy św. w te dni jak w dni powszednie. Wszystkim Solenizantom tego tygodnia a zwłaszcza ks. Rodakowi Wojciechowi Witowskiemu życzymy obfitości łask Bożych w życiu i posłudze.

Dzieci z klasy trzeciej szkoły podstawowej, w ramach ich przygotowań do Uroczystości I Komunii św., zapraszamy na plebanię na naukę śpiewu w poniedziałek o godz. 17.30. Po Mszach św. wieczornych w poniedziałek, środę i czwartek w kościele odbędzie się próba uroczystości I Komunijnych.

Uczniów klasy ósmej zapraszamy na Mszę św. wieczorną w piątek o godz. 18.00. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie przygotowawcze przed bierzmowaniem.

W sobotę o godz. 9.00 dzieci z klasy trzeciej przystąpią po raz pierwszy do spowiedzi św. Wraz z dziećmi zapraszamy ich rodziców, krewnych i chrzestnych. Uroczystość
I Komunii św. przeżywać będziemy w najbliższą niedzielę. Na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszamy głównie osoby związane z tą Uroczystością. Prosimy także o nie zajmowanie ławek zarezerwowanych dla rodziców dzieci komunijnych.

W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc maj – szczególnie poświęcony Matce Bożej. Począwszy od niedzieli 1 maja odprawiamy nabożeństwa majowe – w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedzielę i święta o godz. 15.00 (zamiast Nieszporów). Zachęcamy do uczestnictwa w tych nabożeństwach.

Członkinie Róży im. św. Teresy od Dzieciątka Jezus prosimy o prowadzenie w maju Godzinek.

W dniu dzisiejszym w Niedzielę Miłosierdzia we wszystkich parafiach diecezji zbierane są ofiary do puszek na rzecz działalności Caritasu. „Bóg zapłać” za ofiary.

W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Biblijną.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką.