Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

V Niedziela Wielkanocna 2022-05-01

V Niedziela Wielkanocna 2022-05-01

W dniu dzisiejszym w naszej parafii przeżywać będziemy Uroczystość I Komunii św. Dzieci z klasy trzeciej po raz pierwszy przyjmą do serca Pana Jezusa podczas Mszy św. o godz. 10.30. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

Wszystkie dzieci I Komunijne zapraszamy w tym tygodniu do uczestnictwa w nabożeństwach majowych oraz Mszach św. wieczornych w ramach tzw. „Białego Tygodnia”.

Rodzicom dzieci Komunijnych dziękujemy za „dar ołtarza” – piękną, mosiężną kadzielnicę, której będziemy używać na chwałę Bożą podczas uroczystości parafialnych. Dziękujemy im również za ofiarę pieniężną na planowane odnowienie tabernakulum.

We wtorek 3 maja przeżywać będziemy Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. będą odprawione jak w każdą niedzielę. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie
w intencji naszej Ojczyzny oraz wywieszeniu na domach biało-czerwonych flag.

Rozpoczynamy miesiąc maj – szczególnie poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe odprawiamy w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedziele i święta o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy.

W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobotę maja. We czwartek będziemy modlić się o nowe powołania do służby Bożej. W I piątek rano kapłani odwiedzą chorych z posługą kapłańską. Prosimy o ich wcześniejsze zgłoszenie. Możliwość skorzystania ze spowiedzi św. będzie codziennie przed Mszą św. poranną i podczas nabożeństw majowych oraz w piątek od godz. 16.30. Zapraszamy szczególnie do spowiedzi kandydatów do bierzmowania, ich rodziców i chrzestnych. W sobotę (z racji I soboty) zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 17.00.   

Członków Róż Różańcowych zapraszamy na zmianę tajemnic w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać  tzw. „Niedzielę Dobrego Pasterza” – będziemy modlić się o nowe powołania do służby Bożej w Kościele. Ofiara na tacę będzie przeznaczona na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Comiesięczna niedziela inwestycyjna i składka na rzecz parafii będzie wyjątkowo w kolejną – trzecią niedzielę miesiąca.

Młodzież z klasy ósmej przyjmie sakrament bierzmowania z rąk biskupa Artura Ważnego we środę 11 maja o godz. 15.30. Bezpośrednie przygotowanie duchowe przed bierzmowaniem tzw. „Jasne dni” rozpoczną się w najbliższą niedzielę nabożeństwem majowym oraz Mszą św. popołudniową i będą obejmowały Msze św. wieczorne w przyszły poniedziałek i wtorek. Po Mszach św. o godz. 18.00 w poniedziałek 9 maja i wtorek 10 maja odbędzie się próba przed bierzmowaniem. Na próbę we wtorek, o ile jest to możliwe, kandydaci przychodzą razem ze swoimi świadkami.

U ministrantów można nabyć bieżące numery prasy katolickiej.