Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

II Niedziela Adwentu 2020-12-06

II Niedziela Adwentu 2020-12-06

Zapraszamy na Roraty codziennie w dni powszednie o godz. 6.00 i 18.00. Nieszpory odprawimy dziś o godz. 15.00.

Dzisiaj wypada Wspomnienie św. Mikołaja. Uczniów szkoły podstawowej zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie o św. Mikołaju. Ministrantów i lektorów prosimy, aby dzisiaj po Mszach św. odebrali w zakrystii paczki zostawione dla nich przez św. Mikołaja. Natomiast dziewczęta ze Stowarzyszenia Dzieci Maryi oraz Scholi muzycznej zapraszamy po odbiór paczek od św. Mikołaja w zakrystii po Mszach św. we wtorek.

We wtorek obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w tym dniu będą sprawowane o godz. 6.00, 7.30, 16.00 i 18.00.

Członkowie Caritasu rozprowadzają dziś przed kościołem świece wigilijne oraz opłatki. „Bóg zapłać” za składane przy tej okazji ofiary na rzecz potrzebujących.

Również dzisiaj w całym kraju zbierane są ofiary do puszek na rzecz Kościoła na Wschodzie – na dawnych wschodnich terenach Rzeczpospolitej. „Bóg zapłać”

W najbliższą niedzielę 13 grudnia wypada kolejna rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Komunistyczne władze PRL pozbawiły wtedy wolności tysiące niewinnych ludzi, a używając broni spowodowały śmierć około stu Polaków. Módlmy się, by już nigdy Polak nie podnosił broni przeciw Polakowi.

Najbliższa, druga niedziela grudnia to w naszej parafii „Niedziela Inwestycyjna”. „Bóg zapłać” za ofiary na cele parafialne.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką.

Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu „Badania naukowe potwierdzając, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu […]. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa […]”.

Wszystkim, którzy odpowiedzą na Apel organizatorzy serdecznie dziękują.

W ub. tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Jan Gargas z ul. Elektrodowej. Jego

pogrzeb odbędzie się w niedzielę o godz. 13.00. Polećmy Jego duszę Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…