Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

I Niedziela Adwentu 2021-11-28

I Niedziela Adwentu 2021-11-28

Rozpoczęliśmy Adwent – czas oczekiwania na Boże Narodzenie oraz powtórne przyjście Pana Jezusa na ziemię. Do tego przyjścia chcemy się przygotować poprzez nasze nawrócenie oraz modlitwę. Szczególną formą takiej modlitwy jest udział we Mszach św. ku czci Matki Bożej zwanych „roratami”. Msze św. roratnie odprawiane będą począwszy od jutra: od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, natomiast w sobotę o godz. 6.00. Msza św. wieczorna w sobotę jest już Mszą św. „niedzielną”. W okresie Adwentu nie ozdabia się ołtarzy kwiatami i nie śpiewa się „Chwała na wysokości”. Podczas rorat będzie zachowany zwyczaj wygaszania świateł w kościele od początku Mszy św. aż do „Alleluja” przed Ewangelią. Zachęcamy wiernych do przychodzenia na roraty z zapalonymi świecami lub przynoszenia ich i zapalania tuż przed Mszą św. Przy trzymaniu zapalonych świec prosimy o ich zabezpieczenie, by nie „nakapać” wosku na podłogę.

Po pierwszych Roratach dzieci otrzymają kartę adwentową. Codziennie będą otrzymywały obrazki, które mają wklejać na tę kartę. Ostatniego dnia Rorat najpilniejsze dzieci otrzymają pamiątki. Codziennie przed Roratami dzieci mogą składać do koszyka na ołtarzu Matki Bożej podpisane serduszka z wymienionym dobrym uczynkiem, który danego dnia wykonały. Jedno z dzieci codziennie otrzyma do domu figurkę Matki Bożej, przed którą winno się w ten dzień pomodlić a następnego dnia przynieść ją do kościoła. Przed Roratami śpiewamy Godzinki.

Zapraszamy na nieszpory dziś o godz. 15.00. Będziemy się modlić szczególnie za biskupa diecezjalnego Andrzeja Jeża w 12 rocznicę jego święceń biskupich.

Począwszy od dzisiaj przed kościołem można będzie nabyć świecę wigilijną, którą stawiamy na naszych stołach w dzień Wigilii. Składając ofiarę, nie mniejszą niż 7 zł, możemy pomóc dzieciom z rodzin najuboższych. Członkom Caritasu dziękujemy za zorganizowanie rozprowadzania świec.

We wtorek obchodzimy w Kościele święto św. Andrzeja, Apostoła. Wszystkim Solenizantom życzymy obfitości łask Bożych za pośrednictwem ich patrona.

W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Po Mszy św. wieczornej we czwartek odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Szkołę Nowej Ewangelizacji.

Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi św. – codziennie od 17.30 a w piątek od 17.00. W piątek rano odwiedzimy chorych z Komunią św. Prosimy o ich zgłoszenie.

W I sobotę zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 17.00 wraz z rozważaniem o tematyce Maryjnej i obrzędem Komunii św.

W poniedziałek 6 grudnia wypada Wspomnienie św. Mikołaja. Ministrantów i lektorów oraz członków Scholi muzycznej zapraszamy na spotkanie ze św. Mikołajem na plebanię w sobotę o godz. 9.00.

W najbliższą niedzielę w całym kraju zbierane będą ofiary do puszek na rzecz Kościoła na Wschodzie – na dawnych wschodnich terenach Rzeczpospolitej. „Bóg zapłać” za ofiary.

Począwszy od przyszłej niedzieli członkowie Caritasu rozprowadzać będą przed kościołem opłatki świąteczne. Ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na pomoc potrzebującym świadczoną przez parafialny Caritas.

Członkinie Róży im. św. Katarzyny Laboure prosimy o prowadzenie w grudniu Godzinek.

U ministrantów można nabyć prasę katolicką. Do „Gościa Niedzielnego” jest dołączony bezpłatnie kalendarz na rok 2022.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Władysław Legutko z Łazów Biegonickich. Polećmy Jego duszę miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…