Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

II Niedziela Adwentu 2021-12-05

II Niedziela Adwentu 2021-12-05

II Niedziela Adwentu – przeżywamy Dzień modlitwy oraz pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. W całej Polsce zbierane są ofiary do puszek na rzecz Kościoła na dawnych wschodnich terenach Rzeczpospolitej. „Bóg zapłać” za ofiary.

Trwa Adwent. Jest to czas „prostowania” ścieżek naszego życia dla Pana Jezusa. Zachęcamy do częstszej modlitwy oraz korzystania z sakramentu pokuty. Spowiadamy codziennie przed Mszą św. poranną oraz od godz. 17.30.

Zapraszamy na Nieszpory dzisiaj o godz. 15.00. Msze św. roratnie są odprawiane w dni powszednie o godz. 18.00, w sobotę o godz. 6.00.

Jutro wypada Wspomnienie św. Mikołaja. Św. Mikołaj był biskupem miasta Myry (na terenie obecnej Turcji) i żył na przełomie III i IV wieku. Zasłynął z wielkiej dobroci. Na pamiątkę jego działalności chrześcijanie obdarowują się upominkami. Przekazujmy dzieciom prawdziwe chrześcijańskie tradycje.

We środę wypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. będą sprawowane o godz. 6.00, 7.30, 16.00 i 18.00. Z racji Uroczystości tego dnia nie będzie rorat.

Członkowie Caritasu rozprowadzają dzisiaj przed kościołem świece wigilijne oraz opłatki. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na rzecz potrzebujących.

W najbliższą II niedzielę grudnia po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych. Również w niedzielę przeżywać będziemy „Niedzielę Inwestycyjną”. „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary składane na rzecz parafii.

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Zachęcamy do podtrzymywania chrześcijańskich zwyczajów związanych z tymi świętami. Wysyłajmy naszym bliskim mieszkającym poza Nowym Sączem życzenia na kartkach świątecznych. Pamiętajmy, że kartki te powinny przedstawiać sceny narodzenia Pana Jezusa a nie obrazy zupełnie świeckie. Warto do życzeń dołączyć także mały opłatek.

Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Począwszy od dzisiaj „Niedziela” kosztuje 8 zł. Dzieci, które wygrały prenumeratę czasopism zapraszamy po odbiór gazet do zakrystii.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Stanisław Gargas z ul. Biegonickiej.  Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w kaplicy cmentarnej we środę o godz. 13.00. Polećmy Jego duszę miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu …

Proszono nas o Ogłoszenie:

We środę 15 grudnia o godz. 15.00 w Przychodni Lekarskiej „Eskulap” przy ul. Królowej Jadwigi 20 w Starym Sączu odbędą się badania USG przepływów szyjnych i kończyn dolnych, tarczycy, nerek, płuc, stawów, piersi oraz Echo serca. Koszt badania wynosi 55 zł. Bliższe informacje w przychodni.