Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

I Niedziela Adwentu 2019-12-01

Rozpoczęliśmy Adwent – czas oczekiwania na przyjście Pana. W tym okresie kapłani odprawiają Msze św. (z wyjątkiem Mszy św. roratnich) we fioletowych ornatach. Nie śpiewa się „Chwała na wysokości”. Msze św. roratnie ku czci Matki Bożej odprawiane będą począwszy od jutra codziennie w dni powszednie o godz. 18.00. Dzieci z zapalonymi lampionami niech ustawiają się przed Mszą św. w przedsionku kościoła, skąd w procesji udadzą się do ołtarza. Po pierwszych Roratach dzieci otrzymają kartę adwentową. Codziennie będą otrzymywały obrazki, które mają wklejać na tę kartę. Ostatniego dnia Rorat najpilniejsze dzieci otrzymają pamiątki. Również codziennie przed Roratami dzieci mogą składać do koszyka na ołtarzu Matki Bożej podpisane serduszka z wymienionym dobrym uczynkiem, który danego dnia wykonały. Jedno z dzieci codziennie otrzyma do domu figurkę Matki Bożej, przed którą winno się w ten dzień pomodlić a następnego dnia przynieść ją do kościoła. Przed Roratami, jak co roku, śpiewamy Godzinki.

Zapraszamy na nieszpory niedzielne dziś o godz. 15.00.

Przed kościołem można nabyć świecę wigilijną. Składając ofiarę za świecę pomagamy dzieciom z rodzin najuboższych.

W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi św. – codziennie od 17.30 a w piątek od 17.00. W piątek rano odwiedzimy też chorych z Komunią św. Prosimy o ich zgłoszenie.

W piątek wypada Wspomnienie św. Mikołaja. Św. Mikołaj był biskupem miasta Myry (na terenie obecnej Turcji). Żył na przełomie III i IV wieku. Zasłynął z wielkiej dobroci. Na pamiątkę jego działalności chrześcijanie obdarowują się upominkami. Przekazujmy dzieciom prawdziwe chrześcijańskie tradycje. Ministrantów i lektorów, dziewczęta ze Stowarzyszenia Dzieci Maryi oraz członków Scholi muzycznej zapraszamy na spotkanie ze św. Mikołajem na plebanię w sobotę o godz. 9.00.

We wszystkie piątki Adwentu (począwszy od najbliższego piątku) zapraszamy na chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy. Adoracja rozpocznie się bezpośrednio po Mszy św. wieczornej i będzie trwać do godz. 20.00. Będzie to okazja do lepszego przygotowania św. do świąt Bożego Narodzenia.

Najbliższa, druga niedziela grudnia to w naszej parafii „Niedziela Inwestycyjna”. „Bóg zapłać” za ofiary na inwestycje parafialne.

W najbliższą niedzielę w całym kraju zbierane będą ofiary do puszek na rzecz Kościoła na Wschodzie – na dawnych wschodnich terenach Rzeczpospolitej.

Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.

Począwszy od przyszłej niedzieli członkowie Caritasu rozprowadzać będą przed kościołem opłatki świąteczne. Ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na pomoc potrzebującym świadczoną przez parafialny Caritas.

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Rodziców dzieci I komunijnych prosimy o kontakt w najbliższym czasie z ks. Mariuszem w sprawie przygotowania tegorocznej Szopki.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką.