Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP 2019-12-08

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP 2019-12-08

Przeżywamy dziś Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Oddając cześć Maryi wolnej od wszelkiego grzechu przypominamy sobie nasze powołanie do świętości.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych a o godz. 15.00 odśpiewamy Nieszpory.

W naszej parafii przeżywamy dzisiaj „Niedzielę Inwestycyjną”. Za wszelkie ofiary złożone na pokrycie kosztów malowania kościoła składamy szczere „Bóg zapłać”.

Trwa Adwent. Zapraszamy wszystkich na roraty codziennie w dni powszednie o godz. 18.00. Przed Roratami śpiewamy Godzinki.

W piątek 13 grudnia wypada kolejna rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Komunistyczne władze PRL pozbawiły wtedy wolności tysiące niewinnych ludzi, a używając broni spowodowały śmierć około stu Polaków. Módlmy się, by już nigdy Polak nie podnosił broni przeciw Polakowi.

Tego dnia, jak w każdy piątek Adwentu, zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy po Mszy św. wieczornej aż do godz. 20.00.

W najbliższą sobotę po południu członkowie parafialnego Caritasu oraz Szkolnego Koła Caritas odwiedzą z życzeniami oraz symbolicznymi upominkami chorych, starszych i samotnych parafian. Członków Caritasu zapraszamy na plebanię w sobotę o godz. 12.00.

Członków Parafialnego Zespołu Synodalnego zapraszamy na spotkanie na plebanii w przyszłą środę o godz. 18.30.

W całej Polsce zbierane są dziś ofiary do puszek na rzecz Kościoła na dawnych wschodnich terenach Rzeczpospolitej. „Bóg zapłać” za ofiary na ten cel.

Członkowie Caritasu rozprowadzają dziś przed kościołem świece wigilijne oraz opłatki. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na rzecz potrzebujących.

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Zachęcamy do podtrzymywania chrześcijańskich zwyczajów związanych z tymi świętami. Wysyłajmy naszym bliskim mieszkającym poza Nowym Sączem życzenia na kartkach świątecznych. Pamiętajmy, że kartki te powinny przedstawiać sceny narodzenia Pana Jezusa a nie obrazy zupełnie świeckie. Warto do życzeń dołączyć także mały opłatek.

Informujemy, że kilka dni temu na naszym cmentarzu parafialnym zamontowane zostało urządzenie do sprzedaży świec. Parafia wydała na to zgodę na prośbę stowarzyszenia głuchoniemych, które będzie obsługiwać to urządzenie. Mogą z niego korzystać wszyscy chętni. .Wszelkie zyski z działalności urządzenia przeznaczone będą na rzecz działalności stowarzyszenia osób głuchoniemych.

Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Proszono nas o ogłoszenie:

Szkoła Podstawowa nr 14 w Nowym Sączu-Biegonicach organizuje Kiermasz świąteczny –  w przyszłą niedzielę od godz. 7.30 przed naszym kościołem.

W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Tomasz Tokarz z ul. Słowackiej. Polećmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…