Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Boże Narodzenie 2017-12-25

Przeżywamy dziś Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Drodzy parafianie. Mili Goście. Do życzeń, które już sobie nawzajem składaliście pragnę dołączyć życzenia od nas – Waszych duszpasterzy: Niech w te Święta w Waszych sercach zagości pokój, radość i szczęście. Niechaj maleńki Jezus Wam błogosławi w każdym dniu zbliżającego się Nowego 2018 Roku.

Dziękuję wszystkim, którzy w różny sposób przyczynili się do tego, że możemy godnie przeżywać te Święta. Słowa wdzięczności kieruję ku członkom Parafialnego Caritasu i Szkolnego Koła Caritas za rozwiezienie paczek świątecznych. Dziękuję pani sprzątaczce, panu kościelnemu i pani dekoratorce za troskę o to, by nasz kościół wyglądał dziś pięknie. „Bóg zapłać” ks. Mariuszowi, rodzicom dzieci z kl. III „b” oraz lektorom za przygotowanie Żłóbka. Dziękuję panu organiście, członkom Zespołu „Dolina Dunajca”, Chóru Parafialnego i Orkiestry za ubogacanie w tych dniach liturgii. Nadzwyczajnym szafarzom Komunii św. dziękuję za ich posługę wobec chorych. Niech Nowonarodzony Zbawiciel za wszystko Wam wynagrodzi swoim błogosławieństwem.

Jutro obchodzimy Święto św. Szczepana. Msze św. odprawiane będą jak w każdą niedzielę. Ofiary zebrane na tacę przeznaczone będą na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Zarówno dzisiaj jak i jutro o godz. 15.00 zapraszamy do wspólnego śpiewu naszych Kolęd. Jutro podczas Mszy św. O godz. 10.30 odbędzie się obrzęd rozesłania Kolędników Misyjnych. W godzinach popołudniowych tego dnia dzieci z naszej parafii – Kolędnicy Misyjni odwiedzą nasze domy. W tym roku ofiary zebrane podczas „Kolędy Misyjnej” zostaną przekazane na rzecz dzieci z Konga, Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Boliwii, Brazylii, Syrii oraz Libanu. „Bóg zapłać” za ofiary.

We środę wypada Święto św. Jana Ewangelisty. Podczas Mszy św. rannej i wieczornej nastąpi poświecenie wina. Natomiast w przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Święto św. Rodziny.

Również w niedzielę wypada ostatni dzień starego roku. Podczas wszystkich Mszy św. będzie krótkie podsumowanie minionego roku, natomiast o godz. 15.00 odprawimy uroczyste Nieszpory.

U ministrantów można nabyć świąteczną prasę religijną. Świąteczny „Gość Niedzielny” wydany jest w podwójnej objętości i kosztuje 8 zł.

We czwartek 28 grudnia rozpocznie się doroczna Wizyta Duszpasterska zwana „Kolędą”. Pragniemy odwiedzić wszystkich parafian przynosząc Wam Boże błogosławieństwo. Będzie też okazja do chwili rozmowy i bliższego poznania się. Bardzo proszę, aby ewentualne rozmowy dotyczyły spraw religijnych czy życia parafialnego. Wdzięczni też będziemy za, tradycyjne już, zorganizowanie dojazdu księdza, zwłaszcza w dalsze rejony parafii.

Czwartek 28 XII od godz. 8.00

1 Ksiądz: Granice – od Ruczaju do rodz. Andrzeja Kądziołki

2 Ksiądz: Łazy Biegonickie – od rodz. Sławeckich, Adamczyków, Opoka do rodz. Augustyna Barnacha

 

Piątek 29 XII od godz. 8.00

1 Ksiądz: Od rodziny Konstantych, Maciuszków, Semla, Kałuckich w kierunku Potoku i Środek Łazów od rodz. Rosiek

2 Ksiądz: Środek Łazów od rodz. Roberta Ramsa

 

Sobota 30 XII od godz. 8.00

1 Ksiądz – Janikówka – od rodz. Pietruchów do rodz. Jana Witowskiego

Dalsza część Kolędy nastąpi we wtorek 2 stycznia. Porządek Kolędy będzie podawany w każdą niedzielę oraz zamieszczany na stronie internetowej parafii.