Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Niedziela Świętej Rodziny 2017-12-31

Przeżywamy dziś Niedziela Świętej Rodziny. Jest to zarazem ostatni dzień Starego Roku. Polecajmy nasze rodziny, parafię i Ojczyznę Bogu na cały Nowy 2018 Rok. Zapraszamy na Nieszpory dziś o godz. 15.00.

Jutro wypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – pierwszy dzień nowego roku. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. będą sprawowane jak w każdą niedzielę. Każdą Mszę św. rozpoczynamy od śpiewu hymnu do Ducha Świętego w celu wyproszenia sobie potrzebnych łask Bożych w rozpoczętym 2018 roku. W tym dniu członkowie Caritasu rozprowadzać będą kadzidło i kredę, które będą poświęcone w dniu 6 stycznia. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na działalność parafialnego Caritasu.

Nowenna do Matki Bożej będzie odprawiona w środę o godz. 17.30.

W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. O poprowadzenie modlitw w intencji powołań kapłańskich we czwartek o godz. 17.30 prosimy członków Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

W piątek Msze św. wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa zostaną odprawione o godz. 6.00 i 18.00. Ponieważ jest tuż po Świętach – nie będzie specjalnej spowiedzi ani odwiedzin chorych po domach.

W sobotę 6 stycznia wypada Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana Świętem Trzech Króli. Porządek Mszy św. będzie niedzielny. Podczas każdej Mszy św. nastąpi poświęcenie złota, kadzidła i kredy. Dzień ten jest także Dniem Misyjnym. Ofiary na tacę przeznaczone są na rzecz misji. Osoby, do których nie dotarli Kolędnicy Misyjni mogą wesprzeć misje składając w ten dzień ofiarę na tacę. W I sobotę zapraszamy na różaniec o godz. 15.00 (omyłkowo podaliśmy godz. 17.30 – przepraszamy).

Członkinie Róży im. Św. Katarzyny prosimy o prowadzenie w styczniu Godzinek.

Ministranci rozdają karteczki z najważniejszymi danymi z życia parafii w 2017r. Zachęcamy, by każda rodzina wzięła jedną taką kartkę do domu.

Proszono nas o Ogłoszenia:

Zapraszamy wszystkich do udziału w VI Nowosądeckim Pokłonie Trzech Króli. Orszak z ul. Gwardyjskiej (skrzyżowanie ul. Lwowskiej i Kochanowskiego) wyruszy 6 stycznia o godz. 10.30. Około godz. 11.00 na Sądeckim Rynku Trzej Królowie i Sądeczanie pokłonią się Świętej Rodzinie. W trakcie marszu śpiewane będą kolędy i pastorałki.