Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXII Niedziela Zwykła 2017-09-03

W dniu dzisiejszym nie będzie Nieszporów.

Uczniów Szkoły Podstawowej z naszej parafii zapraszamy na Mszę św. na rozpoczęcie nowego roku jutro o godz. 9.00.

Równocześnie gratulujemy dzieciom i młodzieży chętnie uczestniczącym w okresie wakacyjnym we Mszach św. Najchętniej uczestniczyli w nich:

Magda i Szymon Ogiela, Przemek Gieniec, Konrad Maciuszek, Szymon Konior, Szymon Popiół, Ania Szpilowska, Milena Tokarczyk, Dominika Wójcik, Magda Konior, Łukasz Poręba, Franciszek Kądziołka, Kacper Skut, Hubert Kowalik, Franciszek Lompart, Michał Witowski, Robert Wójcik, Ania Gabryś, Piotr Jodłowski, Paweł Poręba, Łukasz Maciuszek, Kamil Majka, Dawid Konstanty, Kacper Kowalik, Jakub Maciuszek, Tomasz Witowski. Zapraszamy ich po Mszy św. po odbiór nagród do zakrystii. Najpilniejsi z nich otrzymają także roczną prenumeratę czasopism katolickich dla dzieci i młodzieży. Rodzicom gratulujemy troski o chrześcijańskie wychowanie swoich dzieci.   

Zapraszamy do wspólnej modlitwy do św. Wawrzyńca w poniedziałek po Mszy św. wieczornej oraz na nowennę do Matki Bożej w środę o godz. 17.30.

W piątek 8 września obchodzić będziemy Uroczystość Narodzenia NMP – Patronki naszej diecezji. Msze św. zostaną odprawione o godz. 6.00 i 18.00. Po Mszach św. nastąpi poświęcenie ziarna siewnego. Tego dnia odmówimy także Akt poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi.

Informujemy, że nowym opiekunem ministrantów i lektorów w naszej parafii został Ks. Katecheta Mariusz Mrzygłód. Pierwsza, organizacyjna zbiórka odbędzie się w Sali na plebanii w piątek o godz. 17.00. Liczymy, że nikogo z ministrantów i lektorów nie zabraknie. Również w piątek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji ministrantów i lektorów. Na Mszę św. zapraszamy także ich rodziców. liższą niedzielę zapraszamy szczególnie na Mszę św. o godz. 10.30 w intencji poległych za niepodległość naszej Ojczyny oraz pomordowanych w Biegonicach. Bezpośrednio po tej Mszy św. na parkingu koło kościoła będzie można zobaczyć rekonstrukcję historyczną. Zobaczymy nieznaną dotąd akcję odbicia „Żołnierzy Wyklętych” przed kościołem w Biegonicach w kwietniu 1945r. Po rekonstrukcji na plebanii odbędzie się wykład pt. „Zbrojne podziemie antykomunistyczne na Sądecczyźnie”. Więcej informacji znajduje się na plakacie.

UWAGA. Ze względu na rekonstrukcję akcji odbicia Żołnierzy Wyklętych, która odbędzie się na parkingu koło kościoła po Mszy św. o godz. 10.30. uprzejmie informujemy, że wyjątkowo nie będzie możliwości zostawienia samochodu na parkingu przed Mszą św. o godz. 10.30. Prosimy o przychodzenie z bliższych rejonów parafii pieszo a pozostałych parafian o parkowanie przy Remizie Strażackiej lub w innym miejscu. Liczymy na zrozumienie.

Aby umożliwić wszystkim udział w tej Mszy św. i rekonstrukcji zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się w niedzielę za 2 tygodnie.

Uczniów klas trzecich gimnazjum z naszej parafii prosimy, by odebrali   w zakrystii lub kancelarii Deklaracje, że pragną w tym roku szkolnym przyjąć sakrament bierzmowania. Po wypełnieniu należy je oddać ks. proboszczowi na pierwszym tegorocznym spotkaniu. Równocześnie przypominamy, że zgodnie z prawem kościelnym przygotowanie do przyjęcia bierzmowania oraz udzielenie go odbywa się na terenie własnej parafii. W uzasadnionych przypadkach jest możliwe przygotowywanie się do bierzmowania w innej parafii po uzyskaniu pisemnej zgody księdza proboszcza. Dotyczy to także uczniów klas siódmych ze Szkoły Podstawowej i klas drugich gimnazjum.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką.

Proszono nas o Ogłoszenia:

W przyszłą niedzielę w godz. 13.00 do 20.00 na stadionie sportowym w Zawadzie odbędzie się Festyn Rodzinny organizowany przez nowosądecką Grupę Ojca Pio. Szczegółowe informacje są zawarte na plakacie.

Sołtys wsi Łazy Biegonickie zaprasza mieszkańców na zebranie wiejskie w przyszłą niedzielę o godz. 17.00.