Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXIII Niedziela Zwykła 2017-09-10

Dzisiaj o godz. 10.30 w naszym kościele będzie sprawowana Msza św. w intencji poległych za niepodległość naszej Ojczyny oraz pomordowanych w Biegonicach. Bezpośrednio po niej na parkingu koło kościoła w ramach rekonstrukcji historycznej będzie można zobaczyć akcję odbicia „Żołnierzy Wyklętych” przed kościołem w Biegonicach w kwietniu 1945r. Następnie na plebanii odbędzie się wykład pt. „Zbrojne podziemie antykomunistyczne na Sądecczyźnie”. Serdecznie zapraszamy. Przypominamy, że przed tą Mszą św. nie będzie można parkować samochodu na parkingu koło kościoła.

W poniedziałek po Mszy św. wieczornej odmówimy modlitwy do patrona naszej parafii – św. Wawrzyńca.

We środę 13 września wypada kolejna rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Msza św. z kazaniem zostanie odprawiona wyjątkowo o godz. 17.30. Po Mszy św. odbędzie się procesja różańcowa z figurą Matki Bożej dookoła kościoła. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

W związku z kończącą się niedługo 5 letnią kadencją dotychczasowych Parafialnych Rad Duszpasterskich biskup Andrzej Jeż zarządził przeprowadzenie wyborów do nowych Rad Duszpasterskich na dzień 15 października. Już dzisiaj na ołtarzach bocznych znajdują się kartki na których można zgłaszać nazwiska kandydatów do Rady Duszpasterskiej. Wypełnione Zgłoszenia należy przekazać ks. proboszczowi do końca września. Prosimy o wskazywanie parafian, których postawa religijna i moralna nie budzi żadnych zastrzeżeń. Przypominamy, że zadaniem członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej jest doradzanie i pomaganie ks. proboszczowi w organizowaniu różnych form duszpasterstwa w parafii. Zgodnie ze Statutem maksymalna długość uczestnictwa w Radzie Duszpasterskiej wynosi trzy kadencje, tzn. 15 lat.

Przy tej okazji składam podziękowanie wszystkim dotychczasowym członkom Rady Duszpasterskiej za ich zaangażowanie w życie parafii. „Bóg zapłać”. Serdecznie zapraszam ich wszystkich na ostatnie spotkanie we środę po Nabożeństwie Fatimskim.

We czwartek 14 września przeżywać będziemy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Z okazji tego Święta zapraszamy na Mszę św. przy krzyżu na Winnej Górze w najbliższą niedzielę o godz. 15.30. W związku z tym w przyszłą niedzielę nie będzie w kościele nieszporów ani Mszy św. o godz. 15.30.

W przyszłą niedzielę w całej diecezji zbierane będą ofiary do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. „Bóg zapłać” za ofiary na ten cel. Członków Caritasu prosimy o zorganizowanie zbiórki.

Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.

Ministrantów rozprowadzają prasę katolicką. Informujemy także, że są dostępne kolejne obrazy Matki Bożej Biegonickiej, których zabrakło w dniu odpustu parafialnego. Obraz w cenie 20 zł można nabyć w zakrystii.

Proszono nas o Ogłoszenie:

We wtorek 19 września od godz. 14.30 w Przychodniu lekarskiej ESKULAP w Starym Sączu przy ul. Królowej Jadwigi 20 odbędą się badania USG przepływów szyjnych i kończyn dolnych, tarczycy, nerek, płuc, stawów oraz echo serca. Koszt badania wynosi 55 zł.

Burmistrz Starego Sącza zaprasza mieszkańców Gminy do udziału w spotkaniach informacyjnych na temat instalacji odnawialnych źródeł energii tj. fotowoltaiki, solarów i pomp ciepła. Spotkania odbędą się w Urzędzie Gminy w Starym Sączu w poniedziałek o godz. 15.30 i środę o godz. 17.00.