Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XI Niedziela Zwykła 2017-06-18

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Uroczystości Bożego Ciała – osobom, które przygotowywały ołtarze oraz niosły sztandary, członkom orkiestry, służby liturgicznej, Stowarzyszenia Dzieci Maryi, siostrom zakonnym, dzieciom sypiącym kwiatki i dzwoniącym dzwonkami, strażakom. Niech Chrystus Eucharystyczny obficie obdarzy Was swoją łaską. Zapraszamy do uczestnictwa w procesji eucharystycznej wokół kościoła codziennie, aż do czwartku, po Mszy św. wieczornej.

W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej o godz. 17.30.

We czwartek wypada zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. wieczornej i procesji kapłani udzielą dzieciom specjalnego błogosławieństwa.

W piątek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia modlimy się w kościele o świętość życia kapłanów. Również w piątek kończy się rok szkolny. Na Mszę św. z tej okazji zapraszamy nauczycieli, rodziców i uczniów Szkoły Podstawowej w Biegonicach w piątek o godz. 9.00.

W sobotę wypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

Dziękujemy osobom, które pozostawiły w kościele wykonane przez siebie piękne palmy wielkanocne. Równocześnie prosimy, aby jeśli pragną je zachować, w tym tygodniu je zabrały z kościoła.

Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. U ministrantów można dzisiaj także nabyć piękny album zatytułowany „Cuda eucharystyczne”. Opisuje on najważniejsze przypadki cudownego ukazania przez Chrystusa ludziom swojej rzeczywistej obecności w Najświętszym Sakramencie. Koszt Albumu wraz z filmem DVD „Marcelino, chleb i wino” wynosi 25 zł.

Proszono nas o Ogłoszenia:

Już po raz czwarty na Rynku w Nowym Sączu organizowany jest, pod patronatem bpa Andrzeja Jeża, koncert ”Pod sztandarem Jezusa” . Celem jest ewangelizacja i uwielbienie Boga przez śpiew oraz świadectwa zaproszonych Gości. Podczas koncertu wystąpi zespół hip-hopowy i zespół gospel. Rozpoczęcie w najbliższą niedzielę o godz. 18.00. Bliższe informacje znajdują się na plakacie.

W najbliższą sobotę w godz. 8.00 – 15.00 na stadionie Klubu Sportowego Biegoniczanka odbędzie się II Charytatywny Bieg sw. Wawrzyńca i III Festyn Rodzinny. Zgłoszenia do Biegu są przyjmowane na stronie: www.biegniemy.com.pl Każdy, kto weźmie udział w Biegu przyczyni się do pozyskania środków na konieczne ćwiczenia dla naszego chorego parafianina Mariusza. W ramach Festyny przewidziane jest wiele atrakcyjnych gier i zabaw dla dzieci, mecz piłkarski Szkoła Podstawowa w Biegonicach kontra Klub Sportowy Biegoniczanka o Puchar Proboszcza Parafii św. Wawrzyńca. Szczegółowy Program jest zamieszczony na plakacie w Gablocie.