Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

VII Niedziela Zwykła 2022-02-20

VII Niedziela Zwykła 2022-02-20

Przeżywamy dzisiaj drugą niedzielę Nabożeństwa Czterdziestogodzinnego. Dzisiaj adorację po Mszach św. prowadzą mieszkańcy poszczególnych ulic. Zakończenie adoracji Nieszporami o godz. 15.00.

W całej diecezji dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na Seminarium Duchowne w Tarnowie. „Bóg zapłać” za ofiary na ten ważny cel.

W poniedziałek po Mszy św. wieczornej odmówimy modlitwy Nowenny do św. Wawrzyńca. We wtorek wypada Święto Katedry św. Piotra Apostoła. Msze św. będą odprawione jak w dzień powszedni.

We środę o godz. 17.30 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej.

W najbliższą sobotę o godz. 9.00 odbędzie się zbiórka ministrantów i lektorów. W okresie Wielkiego Postu będzie organizowany Kurs Lektorski. Chętni ministranci mogą się zgłaszać do księdza proboszcza.

Z tyłu kościoła znajdują się specjalne koperty. Prosimy, by każda rodzina pobrała jedną z nich. W dowolnym, dogodnym dla siebie czasie, możemy w nich złożyć coroczną ofiarę na sprzątanie kościoła i utrzymanie cmentarza. Przypominamy, że w 2011r tj. 11 lat temu wysokość ofiary od każdej rodziny ustalono na 50 zł na rok. Ofiary te obecnie składa około 2/3 rodzin z terenu parafii. Serdecznie dziękujemy Pani, która poprzez swoją pracę troszczy się o czystość w naszym kościele. Dziękujemy też wszystkim, którzy składają ofiary na sprzątanie, środki czystości oraz na utrzymanie cmentarza.

W najbliższą niedzielę, adoracja Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa rozpocznie się po Mszy św. o godz. 10.30 i zakończy się Nieszporami Eucharystycznymi o godz. 15.00. Będzie ona miała charakter modlitwy w ciszy przed Chrystusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie. Warto pamiętać, że za półgodzinną adorację Najświętszego Sakramentu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Promyczek dobra” i „Miłujcie się”.