Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Uroczystość Narodzenia NMP 2019-09-08

Uroczystość  Narodzenia NMP 2019-09-08

Przeżywamy dzisiaj w naszej parafii Niedzielę Inwestycyjną. „Bóg zapłać” za ofiary na spłatę reszty kosztów malowania kościoła złożone na tacę lub na konto parafii.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.

Nie będzie natomiast dzisiaj Nieszporów.

Zapraszamy na Nowennę do św. Wawrzyńca jutro po Mszy św. wieczornej oraz na Nowennę do Matki Bożej Biegonickiej we środę o godz. 17.30.

Po środowej Mszy św. wieczornej w Sali na plebanii odbędzie się ostatnie spotkanie przed pielgrzymką parafialną do Rzymu. Podane zostaną szczegółowe informacje dot. wyjazdu, przyjazdu oraz samego pobytu w Rzymie.

W sobotę 14 września przeżywać będziemy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Z okazji tego Święta zapraszamy na Mszę św. przy krzyżu na Winnej Górze w najbliższą niedzielę o godz. 15.30. W związku z tym w przyszłą niedzielę nie będzie w kościele nieszporów ani Mszy św. o godz. 15.30.

W przyszłą niedzielę w całej diecezji zbierane będą ofiary do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. „Bóg zapłać” za ofiary na ten cel. Członków Caritasu prosimy o zorganizowanie zbiórki.

Serdecznie gratulujemy dzieciom i młodzieży chętnie uczestniczącym w okresie wakacyjnym we Mszach św. Najchętniej (przynajmniej 10 razy) uczestniczyli w nich:

Łękawski Filip, Kądziołka Jan, Starzyk Ola, Rolka Karolina, Ogiela Magda, Bogusz Jakub, Gieniec Przemek, Ogiela Szymon, Maciuszek Konrad, Tworzydło Julia, Mrozowska Katarzyna, Krzak Mirella, Kowalik Nikodem, Witowski Szymon, Kalisz Kacper, Konior Szymon, Jasiński Dawid, Konior Magda, Wójcik Domninika, Poręba Łukasz, Popiół Szymon, Witowski Michał, Lompart Franciszek, Kotlarz Julia, Kowalik Krzysztof, Kądziołka Franciszek, Poręba Antoni, Kowalik Hubert, Mrozowski Dawid, Poręba Łukasz, Ogórek Julia, Skut Kacper, Kalisz Wiktoria, Witowski Paweł, Wójcik Robert, Jodłowski Piotr, Maciuszek Łukasz, Majka Kamil, Poręba Paweł, Maciuszek Jakub

Zapraszamy ich po Mszy św. po odbiór nagród do zakrystii. Najpilniejsi z nich otrzymają także roczną prenumeratę czasopism katolickich dla dzieci i młodzieży. Rodzicom gratulujemy troski o chrześcijańskie wychowanie swoich dzieci.

Ministranci rozprowadzają prasę katolicką oraz „Kalendarze rolnicze” w cenie 22 zł oraz kalendarze ścienne w cenie 5 zł.

Proszono nas o Ogłoszenia:

W najbliższą niedzielę w godz. 13.00 – 20.00 na stadionie sportowym w Zawadzie odbędzie się Festyn Rodzinny organizowany przez nowosądecką Grupę Ojca Pio. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie.

Papieskie Centrum Pielgrzymowania im. św. Jana Pawła II w Starym Sączu zaprasza do wspólnej modlitwy w ramach ogólnopolskiej akcji „Polska pod krzyżem”. Modlitwa rozpocznie się w najbliższą sobotę przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu o godz. 17.00. W programie przewidziane są: konferencja, droga krzyżowa, adoracja krzyża, Msza św. o godz. 18.30 a po niej różaniec i Apel Jasnogórski. Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą domowych krzyży, odpowiedniej odzieży i krzesełek turystycznych.