Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

U progu nowej drogi

W niedzielę 2 października podczas Mszy św. o godz. 10.30 miał miejsce obrzęd przyjęcia 13 młodych chłopców do grona aspirantów. Obrzęd ten rozpoczyna trwający kilka miesięcy czas przygotowywania się tych chłopców do pełnienia w parafii funkcji ministrantów. W tym czasie podczas zbiórek chłopcy będą lepiej poznawać liturgię Mszy św. i to jak poprawnie wykonywać czynności liturgiczne dostępne dla ministrantów. Równocześnie uczestnicząc już teraz, bez pełnienia posługi, we Mszach św. będą starali się zbliżyć duchowo do Pana Jezusa. Od momentu przyjęcia do grona ministrantów mogą uczestniczyć we Mszach św. i nabożeństwach ubrani w, otrzymane od parafii, komże które zostały poświęcone podczas Mszy św. Życzymy chłopcom wiele wytrwałości na drodze służby Chrystusowi przy ołtarzu, którą rozpoczęli. Zdjęcia z uroczystości można zobaczyć tutaj.