Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXVIII Niedziela Zwykła 2022-10-09

XXVIII Niedziela Zwykła 2022-10-09

Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych – w niedziele o godz. 15.00 a w dni powszednie o godz. 17.30. Dziękujemy dziewczętom z Grupy Maryjnej, młodzieży przygotowującej się do bierzmowania oraz członkom Caritasu, którzy w ubiegłym tygodniu prowadzili modlitwę różańcową. Mile widzimy kolejne grupy parafialne np. Róże Różańcowe. W tym celu prosimy o kontakt z kapłanami.

Dzisiaj wypada II Niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych. Jest to również Niedziela Inwestycyjna – „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę i konto na rzecz parafii.

Zbiórka aspirantów odbędzie się we wtorek o godz. 16.30.

W piątek wypada Dzień Edukacji Narodowej. Podczas wspólnej modlitwy różańcowej będziemy modlić się o błog. Boże dla nauczycieli i wychowawców w ich trudnej a tak ważnej pracy.

W sobotę uczniowie z naszej parafii – lektorzy, ministranci, aspiranci oraz dziewczęta z Grupy Maryjnej pod opieką ks. Wikariusza jadą na wycieczkę do Niedzicy. Uczestnicy wycieczki zatrzymają się w Parku Rozrywki oraz odbędą rejs po Jeziorze Czorsztyńskim. Zwiedzą także kościół w Krościenku, gdzie przy grobie Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, twórcy Ruchu Oazowego, odmówią różaniec. Wyjazd nastąpi z parkingu koło kościoła o godz. 7.30. Koszty przejazdu pokrywa parafia.

Jak słyszeliśmy w Liście Episkopatu, w przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Dzień Papieski. W tym roku ofiary do puszek przeznaczone na stypendia dla niezamożnej młodzieży zbiorą przedstawiciele młodzieży z naszej parafii.

W przyszłą niedzielę podczas wszystkich Mszy św. będą śpiewać goście z Tarnopola na Ukrainie. Ma to być ich symboliczne podziękowanie za naszą życzliwość i pomoc dla dzieci z Domu Dziecka w Tarnopolu. Dziękujemy wszystkim, którzy już włączyli się w to dzieło pomocy. Chętni mogą jeszcze przynieść swoje dary na plebanię codziennie do piątku w godz. 7.00 – 13.00 oraz we czwartek w godz.16.00 – 18.00.

Na ołtarzach Matki Bożej oraz Miłosierdzia Bożego znajdują się karty wspominkowe. Wypominki można składać w zakrystii lub kancelarii. Prosimy o wyraźne wpisywanie nazwisk i imion swoich zmarłych. Przy wpisywaniu nazwisk na Wypominki roczne prosimy o podanie godziny Mszy św. przed którą mają one być odmawiane (6.00, 7.30 lub 10.30).

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką oraz Kalendarze Rolnicze.

Proszono nas o Ogłoszenia:

Sądeckie kino Sokół zaprasza na premierowy pokaz filmu „Medjugorie”. Film mówiący o znanym miejscu kultu Maryjnego w Chorwacji można zobaczyć w najbliższy piątek o godz. 17.30. Po spotkaniu odbędzie się dyskusja, którą poprowadzi ks. Łukasz Plata. Począwszy od najbliższej soboty film „Medjugorie” będzie wyświetlany w kinie „Sokół” przez kilka kolejnych dni. Warto skorzystać.

Grupa Odnowy w Duchu Świętym działająca przy Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Sączu (kościół „kolejowy”) zaprasza wszystkich chętnych na Seminarium Odnowy Wiary. Celem spotkań modlitewno-formacyjnych jest ożywienie wiary ich uczestników. Spotkania będą odbywać się w kolejne poniedziałki począwszy od 17 października o godz. 18.30 w Sali przy tamtejszej parafii. Bliższe informacje i zapisy: tel: 500 245 078, gajazenon@gmail.com