Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Niezwykłe trzy dni i moje 30 minut

Niezwykłe trzy dni i moje 30 minut

 

W dniach 16 – 19 stycznia w Domu Sióstr Miłosierdzia w Krakowie odbyło się kolejne spotkanie młodzieżowej Szkoły Animatora. Spotkanie rozpoczęło się kolacją o godz. 18.00. Następnie była Szkoła Liturgii i mój ulubiony punkt każdego spotkania – Adoracja Najświętszego Sakramentu. Trwała ona 30 minut ale nikt nie myślał nawet: „Ile jeszcze”. Ja osobiście w trakcie tego spotkania z Jezusem otwieram się na Niego cała. zadaję Mu pytania, które są w głębi mojego serca. Tą radosną chwilą zakończyliśmy pierwszy dzień pobytu w Krakowie. Drugi dzień zaczęliśmy jak zwykle modlitwą. Po śniadaniu był wykład o Piśmie świętym i warsztaty. Po obiedzie odwiedziliśmy świetlicę dla dzieci. Było to dla mnie niezwykle przeżycie, gdy widziałam jak jedni pomagają drugi, poświęcają swój czas z miłością ofiarowując go prawie nieznanym dzieciom. W ramach Szkoły Modlitwy spotkaliśmy się z dwiema siostrami. Opowiedziały nam one o swoim powołaniu i o Wspólnocie Błogosławieństw do której należą. Obie siostry miały bardzo ciekawe historie powołania. Potem był Pogodny Wieczór i znowu ta wspaniała chwila z Jezusem – Adoracja. Trzeci dzień zaczął się modlitwą o godz. 7.45 a zakończył Eucharystią o godz. 9.00. Z każdego spotkania wynoszę coś innego, niezwykłego. Jeśli kochasz Jezusa zrobisz wszystko, by być blisko Niego.

Katarzyna Pietrzak