Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

II Niedziela Wielkiego Postu 2018-02-25

Zapraszamy do wspólnego śpiewu pieśni pasyjnych dziś o godz. 14.00 i na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 14.30.

Jutro po Mszy św. wieczornej odmówimy modlitwy do patrona naszej parafii – św. Wawrzyńca.

We czwartek 1 marca w Polsce obchodzić będziemy Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy jeszcze po II wojnie światowej cierpieli i ginęli walcząc o niepodległość Polski.

We środę o godz. 17.30 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej.

W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Członków Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie prosimy o poprowadzenie modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych we czwartek o godz. 17.30. Zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi św.: dzieci we czwartek od godz. 17.30 a dorosłych w piątek od godz. 17.00. Nie będzie odwiedzin chorych po domach bo będą one w trakcie rekolekcji wielkopostnych.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawione zostanie w piątek o godz. 17.30 oraz 19.30 (przygotowane przez młodzież).

W I sobotę zapraszamy na różaniec o godz. 17.30 a potem na Mszę św. z rozważaniem o tematyce Maryjnej.

Wznawiamy próby parafialnej scholi muzycznej. Chętnych zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 10.00.

W dniu dzisiejszym członkowie Caritasu rozprowadzają baranki wielkopostne. Składana ofiara, nie mniejsza niż 5 zł, przeznaczona jest na rzecz potrzebujących.

W całym kraju obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Misjonarzami. Przed kościołami zbierane są ofiary do puszek na ogólnopolski fundusz misyjny.

O prowadzenie Godzinek w marcu prosimy członków Róży im. św. Kazimierza.

„Bóg zapłać” za ofiary złożone w tym tygodniu na malowanie kościoła.

U ministrantów nabyć można bieżącą prasę katolicką.

Proszono nas o Ogłoszenie:

W najbliższy piątek w Nowym Sączu gościł będzie prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Głównym punktem w programie pobytu jest spotkanie z mieszkańcami miasta na sądeckim Rynku o godz. 16.30. Ze względów organizacyjnych zainteresowanych Sądeczan prosimy o przybycie najpóźniej na godzinę przed rozpoczęciem spotkania.