Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

I Niedziela Wielkiego Postu 2018-02-18

„Bóg zapłać” za ofiary złożone dziś na tacę przeznaczone na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 14.30. Wcześniej tj. od godz. 14.00 – wspólny śpiew pieśni pasyjnych.

Jutro po Mszy św. wieczornej odmówimy modlitwy do patrona naszej parafii – św. Wawrzyńca. We środę o godz. 17.30 – nowenna do Matki Bożej.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawione zostanie w piątek o godz. 17.30 oraz 19.30 (przygotowane przez młodzież). Po Drodze Krzyżowej o godz. 17.30 oraz Mszy św. wieczornej odbędzie się na plebanii spotkanie dla rodziców dzieci I Komunijnych. Poruszonych zostanie kilka spraw organizacyjnych. Natomiast młodzież z klas trzecich gimnazjum, w ramach ich przygotowania się do bierzmowania, zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 19.30.

W przyszłą niedzielę w całym kraju zbierane będą ofiary do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny. O zorganizowanie zbiórki prosimy członków Caritasu.

Począwszy od przyszłej niedzieli przed kościołem członkowie Caritasu będą także  rozprowadzać baranki wielkanocne. Składając ofiarę, nie mniejszą niż 5 zł, możemy wspomóc potrzebujących.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką.

Jak widzimy trwają prace nad przywróceniem pierwotnego wystroju w naszym kościele. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy złożyli w tym tygodniu ofiarę na ten cel.

Proszono nas o Ogłoszenie:

16 lutego br. minęła 10. rocznica święceń biskupich biskupa pomocniczego naszej diecezji Wiesława Lechowicza. Polecajmy w modlitwie osobę Biskupa Jubilata na kolejne lata jego posługi pasterskiej.

Diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz transmitować będzie z kościoła św. Maksymiliana w Tarnowie  „Drogę krzyżową” (piątki, godz.17.20)  oraz „Gorzkie żale” (niedziela 16.00). Zachęcamy osoby starsze, chore do włączenia się w modlitwę dzięki radiowym transmisjom. Informacje  o innych wielkopostnych audycjach radiowych są zamieszczone w gablocie.

W Domu Rekolekcyjnym Opoka w Starym Sączu w dniach 2- 4 marca organizowane są rekolekcje dla kobiet. Natomiast w dniach 9 – 11 marca w Wilii Pogoń w Krynicy organizowane są rekolekcje dla mężczyzn. Bliższe informacje znajdują się w gablocie w kościele i na stronie internetowej:www.rusz-dusze.pl.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że począwszy od tego roku ulegają zmianie zasady wypełniania wniosków o dopłaty bezpośrednie. Bliższe informacje są zamieszczone w gablocie.