Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Bierzmowanie traktowane na serio

Od kilku już lat młodzież z klas trzecich gimnazjum pochodząca z naszej parafii uczestniczy w trzydniowych rekolekcjach dla kandydatów do bierzmowania. Jest to z pewnością okazja do bardziej dojrzałego i świadomego przystąpienia do sakramentu bierzmowania. W tym roku rekolekcje takie odbyły się w dniach 6 – 8 marca w Diecezjalnym Centrum pielgrzymowania w Starym Sączu. Młodzież z uwagą słuchała konferencji rekolekcjonisty – ks. Piotra Adamczyka. Wspólne nabożeństwa, projekcje filmowe, spotkania i modlitwy – stanowiły różne, uzupełniające się formy tych rekolekcji. W sobotę do kapłanów ustawiły się długie kolejki młodych ludzi pragnących skorzystać z sakramentu pojednania. Nic dziwnego, że uczestnikom rekolekcji przez cały czas humory dopisywały. Z naszej parafii w rekolekcjach wzięło udział 27 (z 30) uczniów klas trzecich gimnazjum. Mamy nadzieję, że ten czas zaowocuje duchowym rozwojem gimnazjalistów – czego im wszyscy serdecznie życzymy.