Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XIV Niedziela Zwykła 2018-07-08

Dzisiaj bezpośrednio po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych. Również dzisiaj o godz. 15.30 w kaplicy cmentarnej zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich zmarłych parafian. Z tej racji nie będzie dziś Nieszporów oraz Mszy św. w kościele o godz. 15.30.

„Bóg zapłać” wszystkim, którzy dzisiaj lub w ostatnim czasie złożyli ofiary na malowanie kościoła na tacę lub na konto parafii. Prace idą zgodnie z planem, tak byśmy mogli tegoroczny Odpust parafialny celebrować w odnowionym prezbiterium.

Jutro po Mszy św. wieczornej odmówimy modlitwy do patrona naszej parafii – św. Wawrzyńca.

We środę obchodzić będziemy Święto św. Benedykta – patrona Europy. Czcicieli Matki Bożej zapraszamy na nowennę o godz. 18.30. 

Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy we czwartek od godz. 18.30.

W piątek 13 lipca zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Msza św. z kazaniem zostanie odprawiona o godz. 19.00 po czym wyruszymy w procesji z figurą Matki Bożej Niepokalanej dookoła kościoła.

Składka na tacę w najbliższą niedzielę przeznaczona jest na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Prosimy o ofiary na tak ważny cel.

U ministrantów można nabyć prasę katolicką.  Warto w okresie wakacyjnym znaleźć więcej czasu na lepsze poznawanie prawd wiary.

Proszono nas o Ogłoszenie:

W dniu 13 października br. rozpoczyna się XVII edycja Diecezjalnego Studium Rodziny. Mogą wziąć w nim udział wszyscy, którzy pragną pogłębić swoją wiedzę na tematy związane z małżeństwem i rodziną. Wykłady obejmują zagadnienia z psychologii rodziny, prawa kanonicznego, teologii rodziny, pedagogiki i z naturalnych metod rozpoznawania płodności zgodnie z metodą prof. Rötzera. Studium trwa dwa lata. Wszystkie wykłady będą odbywać się przy parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Chętni mogą zgłaszać się u ks. proboszcza.